Jakub Rzeźniczak z premierową bramką w sezonie

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 24.11.2018, 19:00

Jakub Rzeźniczak zdobył bramkę w 12. kolejce azerskiej Premier Ligi. Polski defensor zdobył gola w doliczonym czasie pierwszej połowy i zapewnił Karabachowi Agdam jeden punkt.

Zespół Jakuba Rzeźniczaka - Karabach Agdam w 12. kolejce azerskiej ekstraklasy podejmował u siebie Sabah Baku i był faworytem tego spotkania. Gospodarze dominowali, ale nie potrafili udokumentować swojej przewagi. Niewykorzystane szanse zemściły się w 44. minucie, kiedy to ekipa ze stolicy Azerbejdżanu objęła prowadzenie. Jednakże nie cieszyła się ona długo tym faktem, ponieważ w doliczonym czasie pierwszej połowy bramkę zdobył Rzeźniczak. Polak znalazł się idealnie w polu karnym przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego, dzięki czemu pewnie umieścił piłkę w bramce rywali.

W drugiej połowie nadal dominowali zawodnicy Karabachu. Niestety nie zdołali już strzelić bramki na wagę zwycięstwa. Zabrakło niewiele, bowiem przyjezdni aż dwukrotnie wybijali piłkę z linii bramkowej. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

Po 12. kolejkach drużyna Rzeźniczaka zajmuje drugie miejsce w tabeli. Traci dwa oczka Nefczi Baku, które ma jednak do rozegrania jeszcze jeden mecz.

Karabach Agdam - Sabah Baku 1:1 (1:1)