Serie A: pewne zwycięstwo Juve

• Data publikacji: 24.11.2018, 19:55

Nie było niespodzianki w meczu pomiędzy Juventusem a SPAL. Piłkarze z Turynu pewnie zwyciężyli 2:0. Na murawie z dwójki Polaków pojawił się tylko Thiago Cionek, bowiem Wojciech Szczęsny tym razem otrzymał wolne od Massimiliano Allegriego i całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Początek spotkania nie należał do najciekawszych. Widać było, że obie drużyny mają problem ze znalezieniem właściwego rytmu po przerwie reprezentacyjnej. Aktywniejsi byli, co specjalnie nie dziwiło, zawodnicy gospodarzy, jednak niewiele z tego wynikało. Pierwsza warta uwagi akcji nastąpiła w 26. minucie. Wtedy świetnie przez obronę SPAL przedarł się Douglas Costa. Pomocnik Juve uderzył mocno w lewy róg bramki, ale na posterunku był Gomis i sparował ten strzał na rzut rożny. 180 sekund później piłkarze Massimiliano Allegriego dopięli jednak swego. Miralem Pjanić z rzutu wolnego zagrał do będącego w polu karnym Cristiano Ronaldo, a ten nie miał problemów z pokonaniem bramkarza gości. Gol nie spowodował ożywienia w grze obu zespołów i pierwsza połowa zakończyła się minimalnym prowadzeniem gospodarzy.

Juventus dobrze rozpoczął drugą część spotkania. W 52. minucie Douglas Costa z bliskiej odległości próbował pokonać Gomisa, ale jego uderzenie trafiło tylko w słupek. Gospodarze szukali okazji do podwyższenia prowadzenia i ta sztuka udała im się po upływie godziny gry. Mario Mandżukić znalazł się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie i dobił strzał Douglasa Costy do pustej bramki. Ochotę na zdobycie swojego drugiego gola w tym meczu miał Ronaldo. Portugalczyk dwukrotnie próbował pokonać Gomisa, ale albo na jego drodze stał golkiper SPAL (akcja z 69. minuty) albo były piłkarz Realu uderzał niecelnie (strzał z 82. minuty). Szczęście nie dopisało jednak ani napastnikowi Juve, ani jego kolegom z zespołu i spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:0. W barwach gości pełne 90 minut rozegrał Thiago Cionek. Obrońca reprezentacji Polski w 39. minucie otrzymał żółtą kartkę.

Juventus - SPAL 2:0 (1:0)

29' Ronaldo, 60' Mandżukić