Lotto Ekstraklasa: Cracovia ze Śląskiem na remis

• Data publikacji: 24.11.2018, 22:33

W sobotni wieczór na stadionie Cracovii rozegrano mecz 16. kolejki Lotto Ekstraklasy, w którym gospodarze podejmowali Śląsk Wrocław. Mecz zakończył się remisem 1:1, a bramki padały w końcówkach każdej z połów.

Od pierwszych minut lepiej w ten mecz weszli goście z Wrocławia. Jednak nie potrafili oni zagrozić bramce Michala Peskovicia. Wydawało się, że groźnie będzie pod jego bramką w 14. minucie, ale po dośrodkowaniu z lewego skrzydła i nieroztropnym zgraniu głową przez Siplaka, słowacki bramkarz Cracovii złapał ostatecznie piłkę. "Pasy" odpowiedziały akcją z 20. minuty, gdy minimalnie obok bramki uderzał Javi Hernandez. Cztery minuty potem, po rzucie rożnym, piłka trafiła pod nogi Roberta Picha, lecz pomocnik Śląska nieznacznie chybił. W 39. minucie, futbolówka wylądowała w krakowskiej bramce, ale Marcin Robak był na spalonym i sędzia nie mógł tego gola uznać. Tuż przed zejściem do szatni goście wyszli jednak na prowadzenie. Z prawej strony dośrodkował Łukasz Broź, a Pich wyskoczył najwyżej i strzałem głową umieścił piłkę w siatce.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zbyt dużej zmianie, a gospodarze szukali swoich szans głównie po strzałach z dystansu. Kolejno próbowali: Damian Dąbrowski, Sebastian Strózik i Mateusz Wdowiak, ale bez powodzenia. W 70. minucie powinno być 0:2, lecz rezerwowy Śląska Mateusz Cholewiak przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem Cracovii. W kolejnych minutach gospodarze wykonywali całą serię kornerów, ale wyrównanie przyszło z rzutu wolnego. W 82. minucie, po uderzeniu Javiego piłka trafiła w poprzeczkę, ale cudownym szczupakiem dobił ją do pustej bramki Niko Datković. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

AKTUALNA TABELA LOTTO EKSTRAKLASY

Cracovia Kraków 1:1 Śląsk Wrocław (0:1)

Bramki: Datković (82') - Pich (45')

Cracovia: Pesković - Siplak, Datković, Dytiatjev, Rapa - Javi H., Dimun (46' Strózik), Gol, Zenjov (70' Piszczek) -  Wdowiak (73' Vinicius), Dąbrowski

Śląsk: Wrąbel - Broź, Celeban, Golla, Cotra - Pich, Tarasovs, Chrapek (50' Augusto), Gąska (83' Radecki) - Piech (68' Cholewiak), Robak

Żółte kartki: Dytiatjev - Augusto, Cotra, Robak, Radecki

Sędzia: Jarosław Przybył