Serie A: Balde i Martinez zapewniają zwycięstwo Interowi

• Data publikacji: 24.11.2018, 22:33

Inter Mediolan pokonał na własnym stadionie Frosinone 3:0. Bohaterem gospodarzy został Keita Balde, autor asysty i dwóch bramek.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania był Inter Mediolan. Gospodarze zdawali się od początku potwierdzać, że ta rola nie została im przypisana przypadkiem. W 8. minucie Keita Balde uderzył zza pola karnego, ale jego strzał na rzut rożny sparował Sportiello. 120 sekund później ten sam piłkarz znalazł jednak sposób na pokonanie golkipera Frosinone. Senegalczyk otrzymał w polu karnym podanie od Lautaro Martineza, świetnie wymanewrował obrońców i uderzył po długim rogu, pokonując Sportiello. Przewaga Interu w miarę trwania pierwszej połowy tylko wzrastała i piłkarze z Mediolanu atakowali raz za razem bramkę Frosinone, jednak bezskutecznie. Goście próbowali nielicznych prób zaskoczenia Handanovicia, ale nie mogli znaleźć pomysłu na skuteczną obronę podopiecznych Spalettiego.

W drugiej połowie pokazał się po raz kolejny aktywny tego wieczoru Keita Balde. Senegalczyk w 57. minucie odwdzięczył się Martinezowi i asystował przy jego trafieniu na 2:0. To nie był jednak koniec popisów napastnika Interu. W końcówce spotkania Balde otrzymał bardzo dobre podanie od Matteo Politano i nie miał problemów z pokonaniem Sportiello. Inter odniósł więc pewne zwycięstwo i awansował na drugie miejsce w tabeli Serie A. Frosinone jest dziewiętnaste. Bartosz Salamon spędził całe 90 minut na ławce rezerwowych gości.

Inter Mediolan - Frosinone 3:0 (1:0)

10', 82' Keita Balde, 57' Martinez