Hokej na trawie: przegrane inauguracje polskich klubów

• Data publikacji: 18.05.2018, 18:48

Porażkami rozpoczął się występ polskich klubów w europejskich pucharach. W tym tygodniu na europejskich arenach oglądać możemy żeńską drużynę AZS Politechniki Poznańskiej oraz męską KS AZS AWF Warszawa.

Zawodniczki Politechniki startują w rozgrywanym w Gandawie turnieju Klubowego Pucharu Europy - Challenge II. W swoim pierwszym meczu zmierzyły się z drużyną SV Arminen. Ekipa z Wiednia, w barwach której wystąpiły trzy Polki - Dominika Nowicka, Magdalena Zagajska i Katarzyna Krasińska, pokonał zespół z Poznania 3:0. Bramki zdobyły Kristine Vukovich, która w 19. minucie wykorzystała krótki róg, oraz wspomniane Krasińska i Zagajska odpowiednio w 52. i 56. minucie.

W drugim meczu grupy B litweska Zuvedra Taurogi pokonała 2:0 francuski Douai HC. W grupie A z kolei gospodynie, Gantoise HC rozgromiły czeski HC 1972 Rakovnik 9:0, natomiast w meczu szwajcarskiego Black Boys HC Genewa z włoskim SG Amsicora ASD padł remis 2:2.

4. AZS Politechnika Poznańska 0 pkt.

Laskarze KS AZS AWF Poznań walczą natomiast w Klubowym Pucharze Europy - Trophy, czyli na drugim poziomie rozgrywek klubowych na Starym Kontynencie. Na inaugurację zmagań we Wiedniu zmierzyli się oni z drużyną HC Mińsk. Pierwszą bramkę dla poznaniaków zdobył w dziewiątej minucie z krótkiego rogu Patryk Pawlak. Na kolejnego gola kibice musieli czekać do 42. minuty, kiedy to wyrównanie po kolejnym stałym fragmencie gry dał Białorusinom Dmytro Luppa. W 52. minucie zespół z Mińska wyszedł na prowadzenie dzięki bramce Aliaksandra Korsika, ale trzy minuty później stan meczu wyrównał Pawlak. Zwycięskiego gola na 3:2 rywale wicemistrza Polski zdobyli w 59. minucie meczu - wtedy krótki róg wykorzystał Aliaksandr Hanczarou.

Również druga białoruska drużyna grająca w grupie A, SC Stroitel Brześć, odniosła zwycięstwo, pokonując szkocki Grange HC 2:1. W grupie B z kolei ukraińska HC OKS-SHVSM Winnica wygrała 2:0 ze szwajcarskim HC Rotweiss Wettingen, a austriacki WAC zwyciężył aż 7:0 z włoskim HC Bra.