EBL: sensacja w Lublinie, świetny mecz Anwilu

• Data publikacji: 25.11.2018, 15:00

Zakończyła się 8. kolejka Energa Basket Ligi. Do sensacji doszło w Lublinie, gdzie Start pokonał wicemistrza Polski - BM Stal Ostrów Wielkopolski 88:83. Swoje spotkanie pewnie wygrał Anwil Włocławek. Na zakończenie kolejki MKS Dąbrowa Górnicza pokonała Polski Cukier Toruń.

Do wielkiej niespodzianki doszło w Lublinie. TBV Start pokonał z BM Stal Ostrów Wielkopolski 88:83. Gospodarze wypracowali sobie 17 punktów przewagi już w pierwszej połowie. Jak na wicemistrza Polski przystało, BM Stal w trzeciej kwarcie zabrali się do odrabiania strat i na 6 minut przed końcem meczu wyszli nawet na dwupunktowe prowadzenie, dzięki trójce Jaramaza! Start jednak oprzytomniał i wykorzystywał rzut za rzutem, a zwycięstwo przypieczętowały dwa celne rzuty zza łuku Mirkovicia pomiędzy 38 a 39. minutą. Oprócz Mirkovicia dobre spotkanie rozegrał Washington. Obaj zdobyli po 20 punktów. Na dodatek Mirković zachował 100% skuteczność z gry! Imponujące osiągnięcie Serba.

Anwil Włocławek zmiażdżył Legię w Warszawie 103:72. Aż pięciu graczy mistrza Polski osiągnęło dwucyfrową liczbę punktów. Jednak co najciekawsze, w trakcie tego spotkania Anwil złamał przepisy. Przez ponad minutę na boisku znajdowało się aż czterech obcokrajowców w koszulce Anwilu. Przepisy mówią jasno - na parkiecie może w jednym momencie przebywać tylko trzech graczy jednego zespołu bez polskiego paszportu. Anwil złamał tę zasadę, jednak żaden z sędziów nie zauważył tego wykroczenia. Oczywiście nie miało to większego wpływu na wynik, jednak bardziej w oczy razi fatalny błąd sędziów.

Na zakończenie kolejki MKS Dąbrowa Górnicza zagrała z Polskim Cukrem Toruń. Gospodarze wygrali 93:84. Torunianie przez większość meczu nie mieli zbyt wiele do powiedzenia, a gra MKSu mogła się podobać nawet bezstronnym widzom. Imponujące spotkanie rozegrało trio z Dąbrowy - Wojciechowski, Davis i Melvin - zdobyli kolejno 19, 17 i 18 punktów. Wojciechowski ponadto zmarnował tylko jeden rzut. Wśród brązowych medalistów zeszłego sezonu zawodzi wciąż Przemysław Karnowski. Polak jeszcze dwa lata temu przymierzany był do gry w NBA, dzisiaj w trakcie 14 minut na parkiecie zdobył zaledwie 4 punkty i zebrał trzy piłki.

Wyniki 8. kolejki:

Stelmet Zielona Góra - Trefl Sopot 93:75 (25:15; 24:20; 17:15; 27:25)

GTK Gliwice - King Wilki Morskie Szczecin 95:81 (22:15; 16:20; 26:18:31:28)

Legia Warszawa - Anwil Włocławek 72:103 (16:29; 25:23; 12:25; 19:26)

AZS Koszalin - Rosa Radom 78:75 (18:17; 20:20; 18:15; 22:23)

Miasto Szkła Krosno - Spójnia Stargard 93:76 (17:21; 29:28; 16:12; 31:15)

TBV Start Lublin - BM Stal Ostrów Wielkopolski 88:83 (23:17; 24:13; 18:31; 23:22)

MKS Dąbrowa Górnicza - Polski Cukier Toruń 93:84 (24:20; 28:23; 23:19; 18:22)