Lotto Ekstraklasa: Pogoń z kolejną wygraną

• Data publikacji: 25.11.2018, 14:55

W pierwszym, niedzielnym meczu 16. kolejki Lotto Ekstraklasy rozpędzona Pogoń Szczecin podejmowała beniaminka z Legnicy - Miedź. Gospodarze wygrali 2:0 po dwóch golach Ikera Guarrotxeny, odnosząc czwarte zwycięstwo z rzędu.

Mecz rozpoczął się o dość nietypowej, jak na Lotto Ekstraklasę porze, bo o 13:00. Nie sprawiło to jednak problemu gospodarzom w przyciśnięciu rywala od pierwszych minut. Goście zostali zamknięci we własnym polu karnym praktycznie do 15. minuty. Blisko szczęścia byli w tym czasie Adam Buksa i Zvonimir Kozulj, ale ich strzały wybronił Anton Kanibolotsky. Pogoń mogła stracić gola, po tym jak Petteri Forsell wrzucił piłkę z rzutu wolnego, a jeden z defensorów "Portowców" niefortunnie próbował ją wybić. W 19. minucie doskonałą okazję miał Wojciech Łobodziński, lecz po dobrym przyjęciu huknął wysoko nad bramką Łukasza Załuski. W 27. minucie z kolejną akcją ruszyli goście. Forsell znakomicie dograł do Juana Camary, ale futbolówkę zmierzającą do siatki wybił z linii bramkowej Sebastian Walukiewicz. Z biegiem minut mecz się trochę wyrównał, jednak gole do przerwy nie padły.

Tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie świetną szansę stworzyli sobie szczecinianie. Kamil Drygas dośrodkował w pole karne do Kozulja, ale temu w ostatniej chwili wygarnął piłkę Grzegorz Bartczak. Miedź odpowiedziała w 54. minucie, gdy prostopadłe podanie przejął Fabian Piasecki. napastnik gości widząc wychodzącego z bramki Załuskę oddał piłkę koledze, którego strzał został jednak zablokowany. Dziesięć minut potem, Pogoń objęła prowadzenie. Z kapitalną kontrą wyszedł Iker Guarrotxena, wpadł w szesnastkę i mijając bramkarza posłał futbolówkę do siatki. Hiszpan podwyższył wynik w 83. minucie, gdy rezerwowy David Stec dograł w pole karne, Spas Delev przepuścił piłkę, a on wpakował ją do bramki. Kilka minut później mógł ustrzelić hat-tricka, lecz jego uderzenie z przewrotki wybronił ukraiński golkiper Miedzi. Ostatecznie skończyło się na 2:0 i czwartym z rzędu triumfie Pogoni.