Lotto Ekstraklasa: mecz kolejki dla Lechii Gdańsk

• Data publikacji: 25.11.2018, 19:59

W hitowym starciu 16. kolejki Lotto Ekstraklasy Lechia Gdańsk po bardzo dobrym widowisku pokonała Jagiellonię Białystok 3:2. Porażka ta sprawia, że podopieczni Ireneusza Mamrota tracą drugą pozycję na rzecz Legii Warszawa.

Ostatnie niedzielne spotkanie w Lotto Ekstraklasie zapowiadało się jako absolutny hit 16. serii gier. Na boisko lidera przyjeżdżała zajmująca przed kolejką drugą pozycję w tabeli Jagiellonia Białystok. Pierwszy mecz między tymi drużynami zakończył się zwycięstwem gdańszczan 1:0. Dzisiejsze starcie miało być również dla obu drużyn szansą na przedłużenie imponujących serii: Lechia nie przegrała jeszcze meczu na własnym stadionie w tym sezonie, Jagiellonia zaś jest niepokonana na wyjazdach.

Mecz rozpoczął się od dużego błędu Kelemena, jednak Lechia nie potrafiła go wykorzystać. Obie drużyny były od początku nastawione bardzo ofensywnie, a pierwszą bardzo groźną okazję stworzyła Jagiellonia. W 7. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Bezjak, ale Alomerović skutecznie interweniował. Bramkarz gospodarzy po chwili ponownie uratował drużynę przed stratą bramki, tym razem broniąc strzał Runje. Lechia próbowała odpowiedzieć, ale nie potrafiła skonkretyzować swoich akcji. W 24. minucie Paixao po błędzie defensywy gości uderzył nad bramką. W 30. minucie trzecią fantastyczną interwencję zanotował Alomerović, który uratował Vitorię przed strzeleniem samobójczej bramki, po dobrej wrzutce Novikovasa. W 36. minucie sędzia Musiał po wideoweryfikacji podyktował rzut karny dla gospodarzy, który pewnie wykorzystał Paixao. Podrażniona Jagiellonia odpowiedziała bardzo szybko i w fantastycznym stylu. Poletanović uderzył precyzyjne z dystansu, nie dając szans bramkarzowi gospodarzy. W 45. minucie Lechia ponownie wyszła na prowadzenie. Kubicki oddał strzał, piłka odbiła się od Mitrovicia i zmyliła interweniującego Kelemena.

Dużo lepiej na początku drugiej połowy prezentowała się Jagiellonia, co przełożyło się na szybkie wyrównanie. W 53. minucie Novikovas pokonał Alomerovicia. Po chwili Lechia mogła być ponownie na prowadzeniu, ale Paixao w dobrej sytuacji wyraźnie się pogubił. Choć tempo gry obu drużyn spadło, to Lechii udało się zdobyć kolejną bramkę. W 67. minucie świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego Mladenovicia wykończył Nalepa. Goście nie potrafili po raz kolejny w tym meczu odpowiedzieć na straconego gola, bliżej podwyższenia wyniku byli podopieczni Piotra Stokowca. W końcówce meczu nie obserwowaliśmy zbyt wielu groźnych sytuacji. Tym samym Lechia pokonuje Jagiellonię 3:2 i powiększa przewagę nad zespołem z Białegostoku do sześciu punktów, a zespół Ireneusza Mamrota tracą pozycję w tabeli na rzecz Legii Warszawa. AKTUALNA TABELA LOTTO EKSTRAKLASY

Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok 3:2 (2:1)

Bramki: 37' Paixao (k.), 45' Kubicki, 67' Nalepa - 39' Poletanović, 53' Novikovas

Lechia: Alomerović – Nunes, Vitoria, Nalepa, Mladenović – Łukasik, Kubicki – Michalak (62' Makowski), Wolski (75' Fila), Haraslin (85' Arak) – Paixao

Jagiellonia: Kelemen – Burliga (80' Machaj), Runje, Mitović, Guilherme – Poletanović, Romanczuk – Bezjak (74' Savković), Pospisil (87' Klimala), Novikovas – Świderski

Żółte kartki: Nunes - Burliga, Runje, Guilherme, Novikovas, Pospisil

Sędziował: Tomasz Musiał