Podsumowanie Fortuna 1. Ligi: Raków nie schodzi ze zwycięskiej ścieżki

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 25.11.2018, 19:55

Raków Częstochowa wygrał kolejny, już szósty z rzędu, mecz, pokonując na własnym stadionie Raków Czestochowa 1:0 i powiększył przewagę nad drugim łódzkim ŁKS-em do 10 punktów. W innym meczu górnej części tabeli Puszcza Niepołomice pokonała u siebie GKS Jastrzębie.

Raków Częstochowa 1:0 Chojniczanka Chojnice

Lewicki 6’

Choć drużyna z Chojnic była jedyną, której w trwającym sezonie udało się pokonać piłkarzy Rakowa, nie zdołała powtórzyć wyczynu z poprzedniej rundy, przegrywając już od 6. minuty. To właśnie wtedy  bramkę zdobył Szymon Lewicki, któremu udało się wykorzystać  dośrodkowanie z lewej strony boiska. Na szczególną uwagę zasługiwała cieszynka strzelca, którą zadedykował powracającemu w sezonie 2019 do Formuły 1 Robertowi Kubicy.

Gospodarze starali się kontrolować przebieg meczu, mieli nawet okazję na podwyższenie wyniku. Na przykład, gdy Patryk Kun w 18. minucie strzelił ponad poprzeczką w doskonałej sytuacji. W grze liderów tabeli nie brakowało jednak błędów, które szczęśliwie dla nich nie skończyły się stratą punktów. Poradzili sobie nawet grając w końcówce meczu w „dziesiątkę”, po tym, jak czerwoną kartkę za faul zatrzymujący kontratak zobaczył Grzegorz Kasperkiewicz.

Puszcza Niepołomice 2:0 GKS Jastrzębie

Stefanik 60’, Orłowski 90+2’

Aż dwie czerwone kartki ujrzeli piłkarze GKS Jastrzębia w przegranym 0:2 meczu z Puszczą w Niepołomicach. Szczególnie pierwsza z nich Macieja Spychały w 49. minucie znacząco pokrzyżowała plany gości. Już kilka minut później osłabienie, siódmej aktualnie drużyny tabeli, wykorzystał Marcin Stefanik, którego strzał sprzed linii pola karnego pokonał Grzegorza Drazika. Dzieła dokończył w doliczonym czasie gry Marcin Orłowski i Puszcza mogła cieszyć się z ósmego zwycięstwa w trwającym sezonie.