Superliga: kolejny gol Wilczka

• Data publikacji: 25.11.2018, 18:30

Kamil Wilczek zdobył dziś swoją dwunastą bramkę w rozgrywkach duńskiej Superligi, a jego Brondby IF pokonało na wyjeździe Sonderjyske 0:2.

Napastnik reprezentacji Polski - Kamil Wilczek strzelił dwunastego gola w tym sezonie w rozgrywkach ligowych. Były zawodnik m.in. KGHM Zagłębia Lubin wpisał się na listę strzelców w 79. minucie, wykorzystując dogranie wzdłuż bramki od Simona Tibblinga. Tym golem Polak ustalił wynik tego spotkania 17. kolejki duńskiej ekstraklasy. W pierwszej połowie, a konkretnie w 7. minucie trafił Niemiec - Hany Mukhtar.

Aktualnie zespół z Kopenhagi zajmuje piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 24 punktów, tracąc do lidera zza miedzy - FC Kopenhaga 14 oczek. Natomiast Wilczek jest w tej chwili liderem tabeli strzelców, ale gonią go Dame N'Doye i Robert Skov z FC Kopenhaga oraz Paul Onuachu z FC Midtjylland, którzy mają po 10 zdobytych bramek.

Sonderjyske 0:2 Brondby IF (0:1)

Bramki: Mukhtar (7'), Wilczek (79')

Sonderjyske: Mielitz - Gartenmann, Pedersen, Luijckx, Poulsen (89' Tchuameni) - Bah, Jonsson (69' Frederiksen), Zimling (82' Hvilsom), Jakobsen - Romer, Lieder

Brondby: Schwabe - Jung, Rocker, Arajuuri, Larsson - Kaiser (89' Hermannsson), Radosević, Vigen (78' Tibbling) - Erceg (54' Uhre), Mukhtar, Wilczek

Żółte kartki: Pedersen, Jonsson - Vigen, Wilczek, Rocker

Sędzia: A. Poulsen