Siatkówka - LSK: trzysetowe wygrane Budowlanych i Bielska

• Data publikacji: 25.11.2018, 20:55

W piątej kolejce Ligi Siatkówki Kobiet tym razem niedzielne spotkania nie trwały pięć setów. W obu przypadkach triumfatorki potrzebowały tylko trzech partii.

W Łodzi Grot Budowlani podejmował KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Po wyrównanym początku pierwszej partii gospodynie zdecydowanie przejęły inicjatywę na boisku i wygrał do 13. Mniej jednostronny przebieg miał drugi set, w którym nieznaczną przewagę miał ostrowianki. Ostatecznie jednak podopieczne Błażeja Krzyształowicza odrobiły stratę i wygrały po grze na przewagi 27:25. Trzeci set w całości należał do Budowlanych i, podobnie jak pierwszy, zakończył się wynikiem 25:13.

Grot Budowlani Łódź-KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:13, 27:25, 25:13)
MVP:
Jovana Brakocević-Canzian

Drugim niedzielnym spotkaniem był pojedynek BKS Profi Credit Bielsko-Biała z #Volley Wrocław. Początek spotkania należał do gospodyń, które szybko wypracowały sobie przewagę, którą w dalszej części seta powiększyły. Wrocławianki odrobiły część strat, jednak nie zdołały odmienić losów premierowej odsłony spotkania, wygranej przez bielszczanki 25:22. Druga partia była z początku bardziej wyrównana, ale tym razem zespół BKS-u odskoczył na kilka punktów i kontynuował dominację na boisku, zwyciężając do 16. Podobnie wyglądał trzeci set, zakończony jednak wygraną bielszczanek do 18 i 3:0 w całym meczu.

BKS Profi Credit Bielsko-Biała-#Volley Wrocław 3:0 (25:22, 25:16, 25:18)