Podsumowanie 2. ligi: ładne widowisko w Bełchatowie, zadyszka Widzewa

• Data publikacji: 25.11.2018, 22:17

W 20. kolejce rozgrywek drugiej ligi kolejną wpadkę zaliczył lider tabeli Widzew Łódź. Natomiast z Bełchatowa cenny punkt wywieźli piłkarze Radomiaka, którzy zrównali się punktami z łodzianami.

GKS Bełchatów 2:2 Radomiak Radom

3' Bartosiak, 79' Mularczyk - 11' Makowski, 58' Leandro (k.)

Spotkanie rozpoczęło się od szybkiego gola gospodarzy, a na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Bartosiak. Chwilę potem mogło być 2:0, ale GKS nie wykorzystał rzutu wolnego. Odpowiedź Radomiaka nadeszła stosunkowo szybko, bo w 12. minucie, a wyrównał Rafał Makowski. W następnych minutach oba zespoły zachwycały kombinacyjną grą i sytuacjami pod bramką rywali. Do przerwy było jednak 1:1. Po zmianie stron, jako pierwsi gola zdobyli goście. Bruno Luz był faulowany w polu karnym, a niezawodny w takich sytuacjach Leandro pewnie pokonał Pawła Lenarcika. Bełchatowianie nie zamierzali się poddawać i na dziesięć minut przed końcem meczu, fantastyczną bramkę z przewrotki zdobył Patryk Mularczyk.

Znicz Pruszków 1:0 Widzew Łódź

72' Bochenek

Lekką zadyszkę złapał lider tabeli Widzew Łódź. W poprzedniej kolejce ledwo uratował punkt w starciu z Rozwojem Katowice na własnym stadionie, a teraz musiał uznać wyższość Znicza. W rundzie jesiennej, zespół z Pruszkowa był pierwszym, który odebrał punkty Widzewowi (1:1), a gola zdobył wtedy... Marcin Bochenek. W 72. minucie tego meczu, pruszkowianie przeprowadzili szybki kontratak środkiem boiska, a mocny strzał pod poprzeczkę Bochenka kompletnie zaskoczył Patryka Wolańskiego. Tym samym gospodarze zrehabilitowali się za pogrom w Toruniu, gdzie przegrali z Elaną (5:1).

Pozostałe wyniki 20. kolejki:

Górnik Łęczna 4:1 ROW Rybnik

15' Piotr Rogala, 32' Mohamed Essam, 46' Patryk Szysz, 90' Robert Pisarczuk - 23' Mateusz Mazurek

Olimpia Elbląg 1:1 Pogoń Siedlce

90' Michał Kuczałek - 73' Adam Mójta

Olimpia Grudziądz 2:3 Siarka Tarnobrzeg

11' Jakub Głaz (sam.), 84' Mateusz Marzec - 47' Krzysztof Ropski, 77' Dawid Kubowicz, 86' Mateusz Janeczko

Skra Częstochowa 1:0 Ruch Chorzów

70' Piotr Nocoń

Stal Stalowa Wola 1:0 Elana Toruń

45' Andrzej Trubeha

Gryf Wejherowo 1:0 Resovia Rzeszów

80' Krzysztof Wicki (k.)

Rozwój Katowice 3:1 Błękitni Stargard

51' Daniel Paszek, 63' Damian Niedojad, 78' Mateusz Wrzesień - 45+1' Mateusz Kwiatkowski (k.)