Plusliga: łatwa wygrana Trefla Gdańsk

• Data publikacji: 25.11.2018, 22:00

W meczu 9. kolejki Plusligi Trefl Gdańsk pewnie pokonał na wyjeździe Cuprum Lubin. W zespole Andrei Anastasiego wyróżniającą się postacią był Maciej Muzaj i to on został nagrodzony statuetką MVP.

Pierwszy set lepiej zaczął się dla gospodarzy spotkania, jednak siatkarze Trefla dzięki skutecznej grze Macieja Muzaja doprowadzili do remisu. Choć w środkowej części partii gra toczyła się punkt za punkt, to podopieczni Anastasiego wyglądali na bardziej poukładanych i skoncentrowanych, co w końcu przyniosło korzyści. As Nikoli Mijaliovicia dał przyjezdym dwudziesty punkt i trzy oczka przewagi. Drużyna Cuprum nie potrafiła już zniwelować strat i Trefl wygrał tego seta do 19.

Kolejną odsłonę zawodnicy z Lubina znów rozpoczęli od prowadzenia i, jak to miało miejsce poprzednio, znów goście szybko wyrównali wynik. Nie do zatrzymania byli Muzaj oraz Ruben Schott i gdańszczanie uzyskali kilkupunktową przewagę. Swoją drużynę próbował poderwać Masahiro Yanagida, który popisał się kilkoma mocnymi zbiciami, jednak na niewiele się to zdało. Trefl pilnował punktów przy swoim przyjęciu, ustrzegł się błędów własnych i siatkarze z Trójmiasta mogli cieszyć się prowadzeniem w meczu 2:0.

Trzecia i, jak się okazało, ostatnia część spotkania tym razem lepiej rozpoczęła się dla Trefla Gdańsk. Niezawodny Muzaj raz po raz kończył swoje ataki, a jego koledzy dotrzymywali mu kroku. Siatkarze Anastasiego zdecydowanie lepiej radzili sobie w polu serwisowym oraz w grze na siatce. Kiedy dwa asy posłał na stronę rywali Mijaliović było już 21:14. W końcówce w szeregi gdańszczan wkradła się dekoncentracja i lubinianie zdobyli trzy punkty z rzędu, jednak przerwa na żądanie włoskiego trenera poskutkowała i ostatni punkt w meczu zdobył Ruben Schott.

Cuprum Lubin – Trefl Gdańsk 0:3 (19:25, 21:25, 20:25)

MVP: Maciej Muzaj

Składy zespołów:
Cuprum Lubin: Marcyniak (1), Boruch (7), Gorzkiewicz (1), Grobelny (8), Wachnik (6), Ziobrowski (17), Gruszczyński (libero) oraz Toobal, Patucha, Biegun, Smoliński (4) i Yanagida (1)
Trefl Gdańsk: Nowakowski (5), Janusz (2), Niemiec (7), Mijalović (7), Muzaj (17), Schott (12), Olenderek (libero) oraz Hebda i Sasak