Bundesliga: cenna wygrana Lipska

• Data publikacji: 25.11.2018, 23:40

W 14. kolejce Bundesligi dobrze spisał się zespół Macieja Gębali i Andrzeja Rojewskiego. Lipsk wygrał swój mecz z Hannoverem i wyszedł ze strefy spadkowej.

Pierwsza połowa przebiegła pomyślnie dla rywali Polaków. Wykorzystali błędy przeciwnika i dzięki skuteczności w ataku, po pierwszej części spotkania prowadzili 15:13. Po przerwie Lipsk odrobił starty i walka rozgorzała na dobre. Oba zespoły starały się pokazać z jak najlepszej strony, dlatego też widzowie byli świadkami wymiany ciosów. W końcówce wyższy bieg wrzuciła drużyna Polaków, co przyniosło im wygraną 31:26 i wyjście ze strefy spadkowej. Zarówno Gębala, jak i Rojewski nie zanotowali żadnego trafienia.

Do składu drużyny Lemgo po kontuzji pachwiny powrócił Piotr Wyszomirski, jednak nie zagrał w spotkaniu przeciwko Stuttgartowi. Jego koledzy dobrze sobie radzili na boisku z wyżej notowanym zespołem. Skuteczna obrona i atak pozwoliły im na wyjście na prowadzenie i utrzymanie go aż do przerwy (15:12). Drugie 30. minut to walka o odrobienie strat przez przeciwnika, jednak Lemgo nie pozwoliło na to i wygrało 29:24.

Do ciekawego starcia doszło pomiędzy THW Kiel a Fuchse Berlin. Pierwsza część meczu była niezmiernie wyrównana. Żadna z drużyn nie potrafiła zbudować większej przewagi. Po obu stronach boiska świetnie funkcjonowała gra ofensywna. Po przerwie fenomenalnie w bramce spisywał się Andreas Wolff, który zanotował prawie 50% skuteczności! Dzięki niemu, to właśnie gospodarze mogli cieszyć się ze zwycięstwa 26:22.