Liga Asobal: niepokonana Barcelona

• Data publikacji: 26.11.2018, 02:52

Barcelona Lassa pokonała Ademar Leon 37:29 w najciekawszym spotkaniu w 11. kolejce hiszpańskiej ligi piłki ręcznej.

Pierwsza połowa tego meczu była bardzo wyrównana. Co prawda na początku gospodarze objęli prowadzenie, jednak goście szybko doprowadzili do remisu. Ademar świetnie radził sobie z atakami mistrza Hiszpanii i ich obroną. Zespół z Leonu dotrzymywał kroku wielkiej Barcelonie i wcale się jej nie przestraszył, o czym świadczy wynik po 30. minutach 17:17. W drugiej części zabrakło im już jednak siły, na równie wyrównaną walkę i to Katalończycy zaczęli budować swoją przewagę. Po kilku szybkich kontrach wyszli na pięciobramkowe prowadzenie, które powiększali. Ostatecznie wygrali 37:29. W meczu nie wystąpił Kamil Syprzak.

Ciekawym spotkaniem było również to pomiędzy Benidormem a La Rioją. Oba zespoły zaprezentowały wysoki poziom przez cały mecz. Gra toczyła się bramka za bramkę. Skutecznie działały obrony po obu stronach boiska. Po kapitalnym spotakniu, ostatecznie to gospodarze wygrali 24:23.

Alcobendas - Puente Genil 21 : 29

Morrazo Cangas - Anaitasuna 26 : 28

BM Sinfin - Guadalajara 26 : 24

CD Bidasoa Irun - Huesca 27 : 21

Benidorm - La Rioja 24 : 23

Atl. Valladolid - Granollers 29 : 32

Cuenca - Teucro 31 : 32

Barcelona - Ademar 37 : 29