Serie A: Lazio ratuje punkt w koncówce

• Data publikacji: 25.11.2018, 21:00

W hicie 13. kolejki Serie A Lazio Rzym podejmowało sąsiada w tabeli - AC Milan. Gospodarze po emocjonującym spotkaniu zremisowali 1:1, a gola na wagę punktu zdobył w czwartej minucie doliczonego czasu gry Joaquin Correa.

Lazio od początku starało się kontrolować spotkanie, jednak pierwszą groźną sytuację do zdobycia bramki mieli goście. W 16. minucie uderzenie Hakana Calhanoglu trafiło tylko w słupek. Przed upływem dwóch kwadransów gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. Ciro Immobile zdobył bramkę, której nie uznał sędzia. Włoski napastnik był jednak na pozycji spalonej. W końcówce pierwszej połowy piłkarze z Rzymu stanęli przed jeszcze jedną szansą, ale uderzenie Marco Parolo przeleciało obok lewego słupka.

Obraz drugiej części spotkania nieco uległ zmianie. Lazio nadal starało się prowadzić grę, lecz Milan już nie czekał na to co zrobią przeciwnicy. Mimo to musieliśmy czekać aż do 71. minuty na kolejną groźną akcję. Wallace świetnie wzbił się w powietrze po rzucie rożnym, ale nie potrafił skierować precyzyjnie swego uderzenia i spokojnie ten strzał wybronił Donnarumma. Brazylijski obrońca wpisał się jednak do protokołu sędziowskiego, ale na pewno nie tak jakby tego chciał. W 78. minucie piłka odbita od jego nóg wpadła do własnej bramki i to niespodziewanie Milan objął prowadzenie. Gospodarze za wszelką cenę chcieli doprowadzić do wyrównania i dopięli swego w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Joaquin Correa przejął futbolówkę tuż przed polem karnym i uderzył mocno bez namysłu w dolny róg bramki. Donnaruma nie sięgnął piłki i tablicy wyników mieliśmy 1:1. W końcowych sekundach spotkania nic się nie zmieniło i mieliśmy podział punktów na Stadio Olimpico w Rzymie.

Lazio Rzym - Ac Milan 1:1 (1:1)

90+4' J. Correa - 78' Wallace (sam.)