Plusliga: niespodzianka w Jastrzębiu!

• Data publikacji: 26.11.2018, 20:30

Na zakończenie tej kolejki Jastrzębski Węgiel uległ we własnej hali Chemikowi Bydgoszcz 0:3. To kolejna niespodzianka w tej serii spotkań.

Już od początku meczu zarysowała się przewaga przyjezdnych, którzy podeszli do pojedynku bardzo odważnie i bez żadnych kompleksów. Zdecydowanie lepiej czytali grę swoich rywali, co pozwoliło im na ustawienie skutecznych bloków. W ataku świetnie radził sobie Filipiak. Jastrzębianie popełniali sporo błędów własnych, a to nie pomagało im w odrabianiu strat (15:19). W końcówce seta, zespół de Giorgiego poderwał się do walki i doprowadził do wyniku 21:22, jednak to nie wystarczyło do pokonania dobrze dysponowanej Bydgoszczy (23:25).

Drugi set dobrze rozpoczął się dla gospodarzy. Początkowo utrzymywali prowadzenie, jednak po wejściu w pole serwisowe Filipiaka, nie mieli żadnych argumentów, by go zatrzymać. Dzięki temu Chemik wyszedł na prowadzenie. Skuteczna gra w ataku pozwoliła na powiększanie przewagi. Kapitalnie na zagrywce spisywał się również Lipiński, który rozbił w końcówce przyjęcie Jastrzębskiego Węgla (25:16).

Trzecia partia znowu zaczęła się od przewagi gości, którzy poczuli się bardzo pewnie. Kontynuowali swoją dobrą grę z poprzednich odsłon w polu serwisowym, dzięki czemu mogli pozwolić sobie na kontrolowanie wydarzeń na boisku. Gospodarze starali się odrobić straty i wyrwać choćby jednego seta, jednak ta sztuka im się nie udała i to Chemik Bydgoszcz wygrał tę partię i całe spotkanie 3:0, inkasując trzy cenne punkty.

Jastrzębski Węgiel - Chemik Bydgoszcz 0:3 (23:25, 16:25, 22:25)

Składy:
Jastrzębski: Kosok (5), Konarski (7), Lyneel (6), Kampa (1), Oliva (15), Hain (8), Popiwczak (libero) oraz Bucki (5) i Wolański
Chemik: Lipiński (11), Vinhedo (3), Kovacević (9), Szalacha (9), Filipiak (9), Morozau (7), A. Kowalski  (libero) oraz Gryc