NHL: podsumowanie kolejnej nocy z NHL

• Data publikacji: 27.11.2018, 11:04

Toronto Maple Leafs pokonali Boston Bruins 4:2 w najciekawszym spotkaniu dzisiejszej nocy. Ponadto Florida Panthers wygrali z New Jersey Devils po dogrywce. Grad goli spadł w Detroit, gdzie Red Wings pokonali Columbus Blue Jackets.

Toronto Maple Leafs utrzymali się w czołowej trójce Konferencji Wschodniej, a to dzięki wygranej z Boston Bruins. Pierwszą bramkę zdobył w 18. minucie Dermott, który minimalnie zmienił tor lotu krążka tuż przed bramkarzem. Boston Bruins jednak szybko, bo w 24. minucie wyrównali za sprawą Pastrnaka. 10 minut później gospodarze jednak ponownie wyszli na prowadzenie. Ożyganow świetnie najechał na okolice bulika i bez przyjęcia uderzył krążek, który wpadł do siatki. Goście jednak się nie poddawali. Drugą bramkę zdobył Pastrnak, dzięki czemu już w 35. minucie wynik znowu był remisowy. W 39. minucie jednak gospodarze w przewadze rozegrali kombinacyjną kontrę, a skuteczną dobitką popisał się Leivo. Wynik meczu ustalił Hyman, który w 59. minucie trafił do pustej bramki.

Florida Panthers pokonali New Jersey Devils po dogrywce 4:3. Gospodarze w 59. minucie doprowadzili do remisu 3:3, a po niecałych 90 sekundach dogrywki do siatki trafił Hoffman.

Ciekawy przebieg miało spotkanie Detroit Red Wings z Columbus Blue Jackets. Gospodarze w drugiej tercji przegrywali już 1:5, jednak zdołali nawiązać kontakt z rywalami w ostatnich 20 minutach, kiedy to dwa razy zdobywali bramki kontaktowe. Gdy jednak pozostało 2 minuty do końca, Red Wings zdecydowali się grać bez bramkarza. Momentalnie wykorzystali to hokeiści z Columbus, a dokładniej Jones, który w 59. minucie trafił do pustej bramki, ustalając wynik spotkania 7:5 dla Blue Jackets.