Mistrzostwa Europy U17: Bez niespodzianek w półfinałach

• Data publikacji: 18.05.2018, 22:00

Niemki i Hiszpanki zagrają w wielkim finale Mistrzostw Europy do lat 17. Reprezentantki naszych zachodnich sąsiadów nie pozostawiły żadnych złudzeń Angielkom, gromiąc je 8:0. Znacznie więcej emocji było w drugim meczu 1/2 finału, gdzie piłkarki z Półwyspu Iberyjskiego pokonały Finki 1:0.

Niemcy - Anglia 8:0

23' Kayla Rendell (sam.), 27', 44', 61' Shekiera Martinez, 30', 72' Leonie Köster, 50' Ivana Fuso, 64' Vanessa Fudalla

Niemki podczas dzisiejszego półfinału z Angielkami urządziły sobie prawdziwy festiwal strzelecki. Wszystko zaczęło się od samobójczego trafienia Kayli Rendell z 23. minuty. Kilka minut później swoje show rozpoczęła Shekiera Martinez, pokonując bramkarkę Wyspiarek. Chwilę później było już 3:0, bo bramkę zdobyła Köster. Angielki nie miały nic do powiedzenia w pierwszej części gry i sukcesem było dla nich, że nie straciły więcej goli do przerwy. W drugiej połowie strzelanie rozpoczęła niezawodna Martinez. Ta sama zawodniczka skompletowała hat - tricka w 61. minucie. Wcześniej jednak swoje trafienie z 50. minuty dołożyła Fuso. Niemki nie zadowoliły się sześciobramkowym prowadzeniem i wyprowadziły jeszcze dwa ciosy. W 64. minucie swojego gola zdobyła Vanessa Fuddala, a osiem minut później ostatnią bramkę tego dnia zdobyła Köster.

Hiszpania - Finlandia 1:0

52' Eva Maria Navarro

Tylko jednego gola ujrzeli za to kibice w starciu nieprzewidywalnej Finlandii i Hiszpanek. Zdecydowanymi faworytkami tego spotkania były piłkarki z Półwyspu Iberyjskiego, ale długo nie potrafiły udokumentować swojej przewagi. Minutę przed końcem pierwszej połowy Hiszpanki miały rzut karny, ale nie wykorzystała go Arana. Strzelenie bramki udało im się dopiero w 52. minucie za sprawą Evy Marii Navarro. Jak się później okazało był to decydujący moment tego meczu, bowiem Finki nie potrafiły już wyrównać stanu meczu.