Plusliga: dziewiąte zwycięstwo ZAKSY

• Dodał: K K
  • Data publikacji: 27.11.2018, 22:40

ONICO Warszawa to kolejna drużyna, która nie zdołała powstrzymać wicemistrzów Polski przed zwycięstwem. Tym razem kędzierzynianie potrzebowali czterech setów, by triumfować.

ZAKSA rozpoczęła spotkanie od szybkiego, czteropunktowego, prowadzenia, które tylko rosło wraz z kolejnymi akcjami. Trener Antiga zmienił Piotra Łukasika na Mateusza Janikowskiego, lecz i to nie przyniosło pożądanego efektu. Zawodził też Rafael Araujo, myląc się w ataku. Gospodarze zdołali nieco podreperować swoją zdobycz punktową, lecz nie na tyle, by zagrozić drużynie z Kędzierzyna Koźla. Początek drugiego seta wyglądał znacznie lepiej w wykonaniu ONICO - do stanu 10:10. Po 21-szym punkcie w grę gospodarzy wdały się błędy, które przybliżyły przyjezdnych do wygrania kolejnej partii, choć trzeba przyznać, że ZAKSA pokazała się z dobrej strony. Dość niespodziewanie, w trzecim secie to drużyna z Warszawy wyszła na prowadzenie, w związku z czym przy stanie 6:1 trener Gardini poprosił o czas. O wielkości wicemistrzów Polski może świadczyć fakt, że zdołali się oni otrząsnąć i doprowadzić do remisu - 12:12; z drugiej strony, udało im się to tylko raz w tym secie, jako że coraz lepiej grał Piotr Łukasik, dokładając cenne punkty zdobyte blokiem. Tym samym warszawianie zachowali jeszcze swoje szanse w tym meczu. Czwarty set rozpoczął się bliźniaczo do pierwszego, i trudno było odeprzeć to wrażenie przez cały czas jego trwania. Kędzierzynianie ponownie pokazali, że nieprzypadkowo pozostają niepokonanym zespołem, bezlitośnie punktując gospodarzy, którzy sami też mylili się zbyt wiele razy. W efekcie cały mecz zakończył się wynikiem 3:1.

MVP: Sam Deroo

ONICO Warszawa - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (17:25, 19:25, 25:18, 13:25)

ONICO Warszawa: Kwolek, Brizard, Łukasik, Wrona, Vigrass, Araujo, Wojtaszek (libero) oraz Vernon-Evans, Janikowski, Nowakowski, Kowalczyk

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kaczmarek, Toniutti, Wiśniewski, Bieniek, Śliwka, Deroo, Zatorski (libero) oraz Kalembka, Koppers, Walawender, Szymura R., Sacharewicz