Liga Mistrzów: remis i awans Manchesteru City

• Data publikacji: 27.11.2018, 22:53

W spotkaniu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów w grupie F Olympique Lyon zremisował z Manchesterem City 2:2. Taki wynik oznacza, że podopieczni Pepa Guardioli zagrają na wiosnę w fazie pucharowej Ligi Mistrzów.

Pierwsze spotkanie między tymi drużynami zakończyło się sensacyjną porażką Manchesteru City 1:2. W następnych kolejkach ekipa z Lyonu roztrwoniła swoją przewagę, remisując trzy kolejne mecze, zaś podopieczni Guardioli zanotowali w tym czasie serię zwycięstw. Dzięki temu to mistrz Anglii przystępował do tego pojedynku, jako lider tabeli z szansą na zapewnienie sobie awansu do fazy pucharowej i pierwszego miejsca w grupie F.

Pep Guardiola nie mógł w tym spotkaniu skorzystać z trzech podstawowych graczy: Bernardo Silvy, Gabriela Jesusa i Ilkaya Guendogana, których z udziału wykluczyły kontuzje. Pomimo tego osłabienia, City starało się od początku narzucić swój styl gry. Jednak to Lyon w pierwszych minutach atakował i tworzył sytuacje przede wszystkim po stałych fragmentach gry. W 13. minucie gospodarze powinni wyjść na prowadzenie. Cornet świetnie zagrał ze skrzydła do Depay’a, który w idealnej sytuacji nie trafił czysto w piłkę. City odpowiedziało słabym strzałem w dobrej sytuacji Silvy. W 25. minucie bliski szczęścia był ponownie Depay, jednak uderzył minimalnie niecelnie z rzutu wolnego. Po chwili ponownie zaatakował Lyon, ale fantastycznej okazji tym razem nie wykorzystał Cornet. Przy lepszej skuteczności w sytuacjach sam na sam gospodarze mogli prowadzić 2:0. W 32. minucie odpowiedzieli goście, ale dobrą interwencję zanotował Lopes. City nie potrafiło znaleźć odpowiedniego rytmu, dużo lepiej prezentowali się podopieczni Bruno Genesio. Potwierdzeniem tej tezy była kolejna stuprocentowa okazja Olympique -  tym razem Cornet próbował wykończyć akcję efektownymi nożycami, ale jego strzał zatrzymał się na słupku bramki strzeżonej przez Edersona. Pomimo świetnych szans, do przerwy utrzymał się bezbramkowy rezultat.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście, ale to Olympique w 54. minucie dopiął swego i wyszedł na prowadzenie. Po dograniu Depay'a perfekcyjny strzał oddał Cornet, nie dając szans na skuteczną interwencję Edersonowi. Chwilę później kapitalną paradą popisał się Lopes, broniąc strzał Aguero. W 62. minucie bramkarza gospodarzy po rzucie wolnym pokonał Laporte, który wykorzystał zagranie Silvy. Po chwili goście mogli już prowadzić, ale pomimo problemów skutecznie interweniował Lopes. Stracona bramka wpłynęła na grę Manchesteru, który w drugiej części przejął inicjatywę i tworzył groźniejsze sytuacje. Pomimo tej przewagi, to Lyon ponownie wyszedł na prowadzenie. W 81. minucie Cornet wykorzystał prostopadłe podanie Depay'a i wygrał pojedynek sam na sam z Edersonem. City błyskawicznie doprowadziło do wyrównania po kolejnym stałym fragmencie gry, tym razem zakończonym precyzyjnym strzałem głową Aguero. W końcówce wynik nie uległ już zmianie, dzięki czemu Manchester zapewnił sobie grę w fazie pucharowej Ligi Mistrzów.

Olympique Lyon – Manchester City 2:2 (0:0)

Bramki: 55', 81' Cornet - 62' Laporte, 83' Aguero

Lyon: Lopes – Denayer, Marcelo, Marcal – Ndombele, Aouar, Rafael (74' Tete), Mendy - Cornet (89' Terrier), Fekir (84' Traore), Depay

City: Ederson – Walker, Stones, Laporte, Zinczenko –Mahrez, Fernandinho, Silva – Sterling, Sane (71' Delph), Aguero (90+1' Foden)

Żółte kartki: Mendy - Fernandinho, Sterling

Sędziował: Gianluca Rocchi