NHL: Buffalo Sabres nowym liderem na Wschodzie

• Data publikacji: 28.11.2018, 09:42

Hokeiści Buffalo Sabres pokonali po dogrywce 3:2 San Jose Sharks i zostali liderami Konferencji Wschodniej. Szable skorzystały z porażki Tampa Bay Lightning. Przegrali także liderzy Konferencji Zachodniej Nashville Predators.

Buffalo Sabres mieli szansę na zwycięstwo w podstawowym czasie gry. Gospodarze prowadzili 2:0, ale w ostatnich minutach do remisu doprowadził Joe Pavelski. Kapitan San Jose strzelił 14. i 15. bramkę w sezonie. Zwycięską bramkę dla Sabres w dogrywce strzelił Jeff Skinner. Zaliczył on 19. trafienie w sezonie, czym zrównał się w klasyfikacji strzelców z Patrickiem Laine i Davidem Pastrnakiem. Buffalo Sabres objęli prowadzenie na Wschodzie, bo Tampa Bay Lightning przegrała 1:3 z Anaheim Ducks. Colorado Avalanche są już na drugiej pozycji Konferencji Zachodniej. Zawodnicy z Kolorado pokonali 3:2 lidera konferencji Nashville Predators. Ponownie świetnie zagrali Nathan McKinnon i Mikko Rantanen. Pierwszy z nich strzelił dwie bramki, a drugi na swoim koncie ma już 30 asyst. Jednak decydującą bramkę dla Avalanche zdobył Tyson Jost.

Najwięcej bramek dzisiaj strzelili Vegas Golden Knights. Finaliści z poprzedniego sezonu wygrali czwarty raz z rzędu i awansowali już na 8. miejsce w Konferencji Zachodniej. Zespół z Las Vegas wygrał 8:3 z Chicago Blackhawks. Z dna na Wschodzie odbili się Pittsburgh Penguins. W bardzo ciekawym meczu pokonali oni 4:3 Winnipeg Jets. Zwycięstwo Pingwinom w ostatniej tercji zapewnili Derek Grant (pierwszy gol w sezonie) i Zach Aston-Reese (drugi gol). Niespodziewaną porażkę odniosła Minnesota Wild, która zajmuje trzecie miejsce na Wschodzie. Przegrała ona 3:4 z Arizona Coyotes, którzy przerwali złą passę.

Po 60 minutach meczu Edmonton Oilers z Dallas Stars było 0:0. W dogrywce pierwszą bramkę w sezonie dla Oilers zdobył Oscar Klefbom. Los Angeles Kings nadal zajmują ostatnie miejsce na Zachodzie. Jednak dzisiaj wygrali 2:1 z Vancouver Canucks. Zwycięskie trafienie w dogrywce zaliczył Dustin Brown. Ottawa Senators po dwóch tercjach przegrywali 1:3 z Philadelphia Flyers. W trzeciej tercji dwie bramki strzelił Brady Tkaczuk, a decydującego gola dla Senatorów zdobył Matt Duchene. Carolina Hurricanes wygrali 2:1 z Montreal Canadiens.

Edmonton Oilers - Dallas Stars 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 1:0)
Buffalo Sabres - San Jose Sharks 3:2 (0:0, 1:0, 1:2, 1:0)
Vancouver Canucks - Los Angeles Kings 1:2 (0:0, 0:1, 1:0, 0:1)
Nashville Predators - Colorado Avalanche 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Tampa Bay Lightning - Anaheim Ducks 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Philadelphia Flyers - Ottawa Senators 3:4 (1:1, 2:0, 3:0)
Winnipeg Jets - Pittsburgh Penguins 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)
Minnesota Wild - Arizona Coyotes 3:4 (1:1, 2:0, 0:3)
Chicago Blackhawks - Vegas Golden Knights 3:8 (0:3, 2:3, 1:2)
Montreal Canadiens - Carolina Hurricanes 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)