Liga Mistrzów: Atletico pieczętuje awans do fazy pucharowej

• Data publikacji: 28.11.2018, 20:54

Bez niespodzianki obyło się na Vicente Calderon w Madrycie. Podopieczni Diego Simeone pewnie rozprawili się z AS Moncao 2:0 i dzięki zwycięstwu zapewnili sobie awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Spotkanie idealnie rozpoczęło się idealnie dla gospodarzy. Już w drugiej minucie madrytczycy objęli prowadzenie. Koke dośrodkowywał w pole karne Monaco, piłka niefortunnie obiła się od Badiashile i kompletnie zmyliła Benaglio. Miejscowi szybko poszli za ciosem. Nieco ponad dwadzieścia minut później było już 2:0. Correa otrzymał prostopadłe podanie, a następnie wparował w pole karne rywali. Zawodnik Atletico po chwili wycofał piłkę do ustawionego na szóstym metrze Griezmanna, który ze spokojem skierował piłkę do bramki.

Po zmianie stron goli już nie oglądaliśmy. Nie brakowało za to walki, przez co arbiter z Finlandii wielokrotnie zmuszony był do sięgania po kartki. Obejrzeliśmy nawet tę czerwoną, którą otrzymał Savić. Defensor Atletico otrzymał drugą żółtą kartkę za zagranie piłki ręką we własnym polu karnym. Goście nie wykorzystali jednak okazji na zdobycie gola kontaktowego, gdyż strzał Falcao z jedenastu metrów okazał się niecelny.

Atletico Madryt - AS Monaco 2:0 (2:0)

Bramki: Badiashile (2' - sam.), Griezmann (24')

Atletico: Oblak – Arias, Savić, Lucas Hernández, Filipe Luís – Koke (K) (46' Vitolo), Rodri, Partey, Lemar (63' N. Kalinić) – Á. Correa (70' Saúl Ñíguez), Griezmann

Monaco: Benaglio (K) – Biancone, Raggi, Jemerson, Badiashile, Chadli (63' Diop) – Massengo, Tielemans, Golovin (63' Thuram-Ulien) – Grandsir, Moussa Sylla (55' Falcao)

Żółte kartki: Griezmann, Savić, Partey , Filipe Luis - Tielemans, Biancone, Savić

Czerwona kartka: Savić (za drugą żółtą

Sędziował: Mattias Gestranius (Finlandia)