Liga Mistrzów: Lokomotiv wreszcie wygrywa

• Data publikacji: 28.11.2018, 20:50

W Moskwie, na RZD Arena, miejscowy Lokomotiv z Maciejem Rybusem i Grzegorzem Krychowiakiem w wyjściwoym składzie podejmował Galatasaray Stambuł w 5. kolejce fazy grupowej ligi mistrzów. Gospodarze wygrali 2:0, a Krychowiak miał ogromny udział przy pierwszym golu.

Jak dotąd Lokomotiv nie zdobył jeszcze ani jednego punktu w tym sezonie ligi mistrzów, więc bardzo chcieli ten stan rzeczy zmienić. Właśnie gospodarze zaatakowali jako pierwsi, gdy w 4. minucie Fiodor Smolov ograł obronę i oddał strzał w kierunku bramki, ale piłka odbiła się od lewego słupka i wyszła poza boisko. Goście starali się doprowadzić do wyrównania, lecz zagrożenie stwarzali jedynie po rzutach rożnych. W 23. minucie kapitalną okazję miał Eren Derdiyok, ale posłał piłkę tuż obok prawego słupka. Sześć minut potem, przed szansą stanął Grzegorz Krychowiak, jednak główka Polaka przeleciała nad poprzeczką bramki Fernando Muslery. Gdy wydawało się, że w pierwszej połowie gole nie padną, to w 43. minucie wynik otworzył Krychowiak. Piłkę przejął Jefferson Farfan, podał do będącego w polu karnym "Krychy", a ten strzałem z pierwszej piłki po rykoszecie, pokonał urugwajskiego bramkarza Galaty.

Po zmianie stron, szybko mógł być remis, ale Gary Rodrigues nie potrafił pokonać golkipera gospodarzy, który lepiej czytał grę i szybciej wyszedł do piłki. Zemsta nadeszła w 54. minucie, po pięknym strzale Vladislava Ignatjeva w lewy róg bramki. Chwilę potem bramkę dla gości próbował zdobyć strzałem głową Henry Onyekuru, ale znów dobrze interweniował Guilherme. 60 sekund później, Muslera znów musiał wyciągać futbolówkę z siatki. Jednak tym razem w sukurs przyszedł hiszpański sędzia, który dopatrzył się spalonego Aleksieja Miranchuka. W 62. minucie, blisko szczęścia był Farfan, ale trafił tylko w poprzeczkę. W 74. minucie rezerwowy Sofiane Feghouli uderzył na bramkę, a obrona Lokomotivu ledwo wybiła piłkę na rzut rożny. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a moskwianie zachowali szansę na grę w Lidze Europy.

Lokomotiv Moskwa 2:0 Galatasaray Stambuł (1:0)

Bramki: Donk (43' sam.), Ignatjev (54')

Lokomotiv: Guilherme - Ignatjev, Kvirkvelia, Corluka, Rybus - Krychowiak, Denisov, An. Miranchuk, Al. Miranchuk (77' Barinov), Farfan (90' Rotenberg) - Smolov (88' Eder)

Galatasaray: Muslera - Nagatomo, Aziz, Kabak, Linnes (88' Mariano) - Fernando (59' Feghouli), Donk, Ndiaye (68' Inan) - Rodrigues, Derdiyok, Onyekuru

Żółte kartki: Corluka, Farfan - Aziz

Sędzia: Antonio Mateu Lahoz (Hiszpania)