Liga Mistrzów: gol Eriksena daje zwycięstwo Kogutom

• Data publikacji: 28.11.2018, 22:55

Tottenham Hotspur pokonał na własnym stadionie Inter Mediolan 1:0. Bramkę na wagę niezwykle wartościowych trzech punktów strzelił w 80. minucie Christian Eriksen.

Oba zespoły przystępowały z dużymi nadziejami do tego spotkania. Pierwszy pojedynek zakończył się, co prawda wynikiem 2:1 dla Interu, ale faworytem tego meczu byli gospodarze, którzy notowali serię pięciu zwycięstw z rzędu. Nerrazzurri chcieli z kolei powtórzyć rezultat z  własnego stadionu. Pierwsza połowa należała jednak do piłkarzy Tottenhamu. Podopieczni Luciano Spalettiego mimo przewagi gospodarzy bardzo dobrze radziła sobie z atakami Kogutów, przez co groźnych akcji bramkowych było jak na lekarstwo. Ciekawe rzeczy działy się dopiero po upływie pół godziny gry. Lucas otrzymał podanie tuż przed polem karnym, przymierzył w prawy róg bramki, ale wybronił Handanović. Jeszcze bliżej zdobycia bramki piłkarze Tottenhamu byli w 38. minucie. Wtedy to Harry Winks   zdecydował się na strzał z krawędzi "16", ale jego uderzenie wylądowało jedynie na słupku. Na przerwę zawodnicy obu drużyn schodzili więc przy bezbramkowym remisie.

Obraz gry nie uległ zmianie po przerwie. To gospodarze dyktowali warunki, bardzo aktywni byli Erik Lamela i Harry Kane, ale niewiele z tego wynikało. Dopiero w 71. minucie groźniej zaatakowały Koguty. Jan Vertonghen uderzył główką, jednak jego strzał minął prawy słupek. W odpowiedzi ruszyli zawodnicy Interu. Ivan Perisić znalazł się w polu karnym, oddał strzał w kierunku długiego rogu, ale Hugo Lloris sparował piłkę na rzut rożny. W 80. minucie Tottenham dopiął swego i otworzył wynik spotkania. Delle Alli znalazł w "16" Christiana Eriksena, a ten pokonał Handanovicia strzałem pod poprzeczkę. W ostatnich 10 minutach gry niewiele się działo i to gospodarze zapisali niezwykle ważne 3 punkty w kontekście awansu do 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Tottenham Hotspur - Inter Mediolan 1:0 (0:0)