Liga Europy: łatwe zwycięstwo Arsenalu nad Vorsklą

• Data publikacji: 29.11.2018, 21:00

Na Stadionie Olimpijskim w Kijowie Vorskla Połtawa grała z Arsenalem Londyn w ramach 5. kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Grający w mocno zmienionym składzie goście łatwo wygrali 0:3.

W dzisiejszym meczu, jako sędzia na poziomie fazy grupowej Ligi Europy, debiutował Bartosz Frankowski z Torunia. Gospodarze mogli szybko otworzyć wynik, ale Yuri Kolomoets, po dobrym przyjęciu, posłał piłkę nad poprzeczką. Zamiast tego, w 11. minucie to goście z Londynu objęli prowadzenie, gdy do odbitej futbolówki dopadł Emile Smith-Rowe. W kolejnych minutach przewaga Arsenalu wzrastała, a w 26. minucie po faulu Igora Pereduty, sędzia Frankowski podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Aaron Ramsey i pewnym uderzeniem pokonał Bohdana Shusta. Siedem minut później w sytuacji sam na sam z bramkarzem Vorskly znalazł się Edward Nketiah, lecz Shust znakomicie się zachował i zatrzymał napastnika "Kanonierów". Jeszcze przed przerwą podopieczni Unaia Emery'ego podwyższyli rezultat. Kapitalne podanie z własnej połowy wykonał Matteo Guendouzi, piłka trafiła do Josepha Willocka, a ten płaskim strzałem w prawy dolny róg nie dał żadnych szans golkiperowi gospodarzy.

W drugich 45 minutach na boisku niewiele ciekawego się działo. Tempo meczu wyraźnie opadło, zaś oba zespoły stworzyły po jednej dogodnej sytuacji. Jednak bramkarze nie musieli się zbytnio wysilać, aby wybronić te próby.

Vorskla Połtawa 0:3 Arsenal Londyn (0:3)

Bramki: Smith-Rowe (11'), Ramsey (27' k.), Willock (41')

Vorskla: Shust - Perduta, Dallku, Chesnakov, Artur - Sapay (36' Careca), Sklyar, Sharpar, Rebenok (85' Sakiv) - Kulach (71' Kane), Kolomoets

Arsenal: Cech - Maitland-Niles, Holding (60' Medley), Jenkinson, Lichtsteiner - Elneny, Ramsey (68' Saka), Guendouzi (77' Gilmour) - Smith-Rowe, Nketiah, Willock

Żółte kartki: Sklyar, Sharpar, Kolomoets - Holding

Sędzia: Bartosz Frankowski (Polska)