Vegas Golden Knights mecz od wielkiego finału

• Data publikacji: 19.05.2018, 09:09

Vegas Golden Knights wygrali trzeci mecz z rzędu w finale Konferencji Zachodniej. Złoci Rycerze przed własną publicznością wygrali 3:2 z Winnipeg Jets.

Golden Knights bardzo szybko sprawili radość swoim kibicom. Już w 3. minucie gola dla Vegas w przewadze zdobył William Karlsson. W drugiej tercji to Jets pokazali, jak wykorzystać grę w przewadze. Wyrównującą bramkę strzelił Patrik Laine. W boksie kar siedział wówczas Tomas Nosek. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. Niecałą minutę po bramce Laine, Złoci Rycerze ponownie prowadzili. Swoje pierwsze trafienie w playoffach zdobył Tomas Nosek. Czech zrehabilitował się za karę, po której gospodarze stracili gola.

Winnipeg Jets nie dali za wygraną. Tym razem winy za karę odkupił Tyler Myers. Obrońca kanadyjskiego jedynaka w finałach konferencji otrzymał wykluczenie, po którym gola strzelił Karlsson. W 6. minucie trzeciej tercji Myers wyrównał na 2:2. W 14. minucie Odrzutowce zaliczyli koszmarną stratę. Sytuację sam na sam z bramkarzem Connorem Hellebuyckiem wykorzystał Reilly Smith. Była to bramka, dająca Vegas Golden Knights kolejne zwycięstwo.

Po czterech spotkaniach Złoci Rycerze prowadzą 3:1 w serii i do awansu do finału Pucharu Stanleya brakuje im tylko jednego triumfu. Winnipeg musi wygrać trzy mecze z rzędu, aby wejść do wielkiego finału. Piąty mecz serii rozegrany zostanie w Kanadzie.

Winnipeg Jets - Vegas Golden Knights 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)