Skuteczny Wilczek nie uchronił Broendby IF przed wpadką

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 19.05.2018, 01:42

Znajdujący się w ostatnich tygodniach w wysokiej formie Kamil Wilczek, zdobył 15. bramkę w sezonie. Jego Broendby IF zaliczyło jednak sporą wpadkę i tylko zremisowało z AC Horsens 2:2, mimo prowadzenia 2:0 do 90. minuty.

Wilczek wybiegł na murawę w podstawowym składzie. Jego Broendby dominowało od początku, ale worek z bramkami rozwiązał dopiero w 40. minucie Rocker. Polak podwyższył na 2:0 dwie minuty później. Wykorzystał on błąd defensywy rywali i strzałem z dziesięciu metrów nie dał szans bramkarzowi. W drugiej połowie mecz stał się bardziej taktyczny. Nasz reprezentant w 80. minucie zszedł z boiska, bowiem nic nie wskazywało na to, aby wynik uległ zmianie. AC Horsens zagrało jednak do końca. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Kjartan Finnbogason zdobył bramkę kontaktową, a w szóstej minucie doliczonego czasu ten sam zawodnik zdołał doprowadzić do remisu.

Broendby remisem z AC Horsens praktycznie straciło szanse na mistrzostwo. Dwupunktowa strata do liderującego Midtjylland przed ostatnią kolejką, prawdopodobnie okaże się zbyt dużą różnicą do odrobienia ze względu na fakt, że ta drużyna ostatni mecz sezonu rozegra u siebie.

AC Horsens - Broendby IF 2:2
Bramki: Finnbogason 90, 90+5 - Rocker 40, Wilczek 42