Plusliga: kolejne zwycięstwo Zaksy Kędzierzyn-Koźle

• Data publikacji: 30.11.2018, 22:30

W rozegranym awansem meczu 14. kolejki Plusligi Zaksa Kędzierzyn-Koźle bez problemu pokonała drużynę z Będzina 3:0. Najlepszym zawodnikiem spotkania został libero Paweł Zatorski.

Pierwszego seta lepiej rozpoczęli będzinianie, którym udało się uzyskać dwupunktowe prowadzenie. Dobra passa przyjezdnych nie trwała jednak długo i Zaksa za sprawą serwisów Sama Deroo i Łukasza Kaczmarka odrobiła straty, a następnie zdobyła przewagę. Kędzierzynianie bardzo skutecznie grali w bloku, natomiast podopieczni trenera Vermeulena zaczęli popełniać mnóstwo błędów własnych i gospodarze powiększali prowadzenie. W końcówce dystans pomiędzy drużynami zwiększył się do siedmiu punktów i Zaksa nie pozwoliła już sobie odebrać triumfu.

W drugiej partii siatkarze Zaksy od razu wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. W ataku bardzo dobrze radzili sobie Deroo oraz Aleksander Śliwka, a po drugiej stronie siatki żaden z zawodników nie popisywał się taką skutecznością. Będzinianie mieli również problemy z przyjęciem zagrywki. W związku ze sporą przewagą własnego zespołu, Andrea Gardini rotował składem, jednak gracze MKS-u nie poddawali się i zdobyli kilka oczek z rzędu. Mimo walki w końcówce to znów kędzierzynianie wygrali tego seta, tym razem do 18.

Od walki punkt za punkt rozpoczęła się trzecia odsłona spotkania. Żaden z zespołów nie mógł wyjść na prowadzenie, w szeregach przyjezdnych dobrze spisywał się Williams. Przy stanie 17:17 to ekipa Gido Vermeulena skończyła akcję i podenerwowany trener z Kędzierzyna poprosił o czas. Przerwa dobrze podziałała na wicemistrzów Polski, bo w końcowej części tego seta to oni poradzili sobie lepiej. Zaksa wygrała mecz 3:0 i ciągle nie zanotowała porażki w Pluslidze.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – MKS Będzin 3:0 (25:16, 25:18, 25:22)

MVP: Paweł Zatorski

Składy zespołów:
ZAKSA: Kaczmarek (11), Toniutti, Wiśniewski (3), Bieniek (9), Śliwka (13), Deroo (9), Zatorski (libero) oraz Walawender (1), Koppers, Szymura (7) i Kalembka (5)
MKS: Kozub (1), Ratajczak (6), Kowalski M. (5), Peszko (5), Williams (14), Buchowski, Potera (libero) oraz Fornal, Faryna (4), Langlois (3) i Kowalski T.