Bundesliga: zwycięstwo Borussii, asysta Piszczka

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 01.12.2018, 17:32

Nie było niespodzianki na Signal Iduna Park. Lider Bundesligi Borussia Dortmund pokonała 2:0 SC Freiburg. Asystę przy drugim trafieniu zaliczył Łukasz Piszczek.

Tempo meczu nie było zawrotne, a Borussia od początku przejęła inicjatywę. W pierwszych minutach mieliśmy kilka ciekawie zapowiadających się akcji z obu stron, jednak żadna z nich nie zakończyła się powodzeniem. Strzały Jadona Sancho, Jacoba Bruuna Larsena czy Luci Waldschmidta były niecelne bądź blokowane przez obrońców.

W 25. minucie po dośrodkowaniu Jadona Sancho piłkę tuż nad poprzeczką posłał Mario Goetze. Bardzo aktywny był Sancho. W 39. minucie po faulu właśnie na nim sędzia podyktował jedenastkę dla Borussii. Rzut karny pewnie na gola zamienił Marco Reus.

Jeszcze przed przerwą Freiburg miał szansę na wyrównanie. Z niewielkiej odległości rzut wolny wykonywał Jerome Gondorf. Niemiec oddał potężny strzał, a piłka trafiła w poprzeczkę.

Na początku drugiej połowy gości przed strata bramki uratował Alexander Schwolow. Golkiper Freiburga w fantastyczny sposób wybronił strzał Marco Reusa. Później gra się uspokoiła, Borussia kontrolowała przebieg spotkania.

W 79. minucie na gola w drugim meczu z rzędu zapolował Łukasz Piszczek. Na nieszczęście byłego reprezentanta Polski, piłka po jego strzale wylądowała na poprzeczce. Nie było gola, ale w 92. minucie Polak zaliczył asystę. Łukasz miał dobrą okazję do strzału, ale wyłożył piłkę Paco Alcacer'owi, a ten wepchnął ją do bramki.

Borussia Dortmund - SC Freiburg 2:0 (1:0)

Bramki: Reus (39' karny), Alcacer (90+2')

Borussia: Bürki - Piszczek, Zagadou (Toprak 37'), Diallo, Hakimi - Delaney, Witsel - Sancho, Reus (Philipp 81'), Bruun Larsen - Goetze (Alcacer 70')

Freiburg: Schwolow - Stenzel, Gulde, Heintz, Günter - Koch, Frantz (Ravet 68'), Gondorf (Kleindiest 77'), Haberer - Waldschmidt, Petersen (Holar 78')

Kartki: Piszczek - Haberer

Sędzia: F. Willenborg