Bundesliga: Bayern wreszcie wygrał

• Data publikacji: 01.12.2018, 17:35

Po bardzo słabym okresie Bayern wreszcie się przełamał i wygrał spotkanie w lidze. Bawarczycy pokonali w Bremie miejscowy Werder 1:2, po dwóch golach Gnabry'ego. Całe spotkanie rozegrał Robert Lewandowski.

Goście objęli prowadzenie w 20. minucie spotkania po golu Gnabry'ego, Kimmich znakomicie podał piłkę do uzdolnionego skrzydłowego, a ten bez żadnych problemów wpakował piłkę do bramki. Gdy wydawało się, że Bayern ma wszystko pod kontrolą i kolejny gol jest tylko kwestią czasu odpowiedzieli gospodarze, Kruse dośrodkował piłkę w pole karne, a tam najlepiej odnalazł się Osako, który pokonał Neuera. Do przerwy utrzymał się remisowy rezultat spotkania, a boisko w 38. minucie musiał opuścić Ribery z powodu kontuzji.

Po zmianie stron podopieczni Niko Kovač bardzo mocno zaatakowali rywala, czego efektem była bramka strzelona w 50. minucie meczu. Autorem gola ponownie był Gnabry, który po bardzo dobrym wyłożeniu piłki przez Muellera z wielkim spokojem pokonał bramkarza Werderu. W kolejnych minutach drużyna z Monachium dalej dominowała i spokojnie rozgrywała piłkę, doskonale kontrolując przebieg spotkania. W doliczonym czasie gry boisko opuścił Moisander, Fin otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Na tą chwilę Bayern ma dziewięć punktów straty do pierwszej Borussii Dortmund.

Werder Brema - Bayern Monachium 1:2 (1:1)

Bramki: Yuya Osako (33') - Serge Gnabry (20', 50')

Werder Brema: Jiri Pavlenka - Theo Gebre Selassie, Milos Veljković (63' Sebastian Langkamp), Niklas Moisander, Ludwig Augustinsson, Johannes Eggestein (66' Kevin Moehwald), Maximillian Eggestein, Nuri Sahin (76' Claudio Pizzaro), Davy Klassen, Max Kruse, Yuya Osako

Bayern Monachium: Manuel Neuer - Rafinha, Niclas Suele, Jerome Boateng, David Alaba, Leon Goretzka, Joshua Kimmich, Serge Gnabry (80' Thiago Alcantara), Thomas Mueller (90+1' Javi Martinez), Franck Ribery (38' Kingsley Coman), Robert Lewandowski

Żółte kartki: Moisander, Sahin - Alaba, Thiago

Czerwona kartka: Moisander (dwie żółte)