Lotto Ekstraklasa: Legia lepsza od Korony

• Data publikacji: 01.12.2018, 22:32

W ostatnim sobotnim meczu 17. kolejki Lotto Ekstraklasy, Legia Warszawa mierzyła się z rozpędzoną Koroną Kielce. Mistrzowie Polski wygrali 3:0 i wrócili na pozycję wicelidera ligowej tabeli.

Przed tym spotkaniem trudno było jednoznacznie wskazać faworyta. Jednak już w 8. minucie gospodarze pokazali swoją moc i wyszli na prowadzenie. Portugalczyk Cafu otrzymał podanie z prawego skrzydła i płaskim strzałem pokonał bramkarza gości. Kilka minut po stracie gola, groźnie zrobiło się pod bramką Legii. Najpierw strzał jednego z "koroniarzy" został zablokowany, a drugi wybronił Radosław Majecki. W kolejnych fragmentach oba zespoły próbowały kreować akcje, ale bez większego zagrożenia dla bramkarzy. W 35. minucie, trener Gino Lettieri zdecydował się na zmianę i w miejsce agresywnie grającego Jakuba Żubrowskiego posłał Mateusza Możdżenia. Gdy wydawało się, że do przerwy będzie 1:0, to w doliczonym czasie gry, drugiego gola dla Legii zdobył Michał Kucharczyk. Znakomity rajd po lewym skrzydle wykonał Dominik Nagy, zgrał futbolówkę w szesnastkę, a Kucharczyk płaskim uderzeniem po rykoszecie pokonał Matthiasa Hamrola.

Na początku drugiej połowy z boiska wyleciał obrońca Korony Ivan Marquez. Sędzia nie miał wątpliwości, pokazując Hiszpanowi czerwoną kartkę za podcięcie wychodzącego sam na sam z Hamrolem Kucharczyka. Goście nie zamierzali się jednak poddawać i szukali okazji do zdobycia bramki kontaktowej. W 70. minucie takową miał rezerwowy Maciej Górski, gdy mocno uderzył w długi róg, zaś piłka po palcach Majeckiego wylądowała na słupku. W 82. minucie swoją szansę miał rezerwowy warszawian Kasper Hamalainen. Jednak Fin zlekceważył nieco golkipera Korony i ten pewnie go zatrzymał. Cztery minuty potem, legioniści wyprowadzili decydujący cios. Po szybkiej kontrze, piłkę otrzymał Sebastian Szymański i tuż przy bliższym słupku posłał ją do siatki. Jeszcze w dodatkowym czasie gry, Hamalainen trafił do bramki Korony, lecz Tomasz Musiał dopatrzył się pozycji spalonej.