NHL: seria Toronto Maple Leafs podtrzymana

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 02.12.2018, 08:58

Nashville Predators oraz Tampa Bay Lightning, czyli zespoły przewodzące tabeli obu Konferencji odniosły minionej nocy zwycięstwa. Na Wschodzie Tampę ścigają hokeiści Toronto Maple Leafs, którzy zanotowali czwarty triumf z rzędu.

Niepokonani są w tym tygodniu zawodnicy Toronto Maple Leafs. Tym razem pokonali na wyjeździe 5:3 Minnesotę Wild. Losy zwycięstwa ważyły się praktycznie do końca meczu. Na pięć minut przed upływem regulaminowego czasu był jeszcze remis 3:3. Później jednak dwukrotnie ekipa z Kanady dwukrotnie odnalazła drogę do bramki rywali. Bohaterem meczu został Zach Hyman, który zanotował dwa trafienia, ustalając przy tym wynik spotkania.

Zwycięstwa zanotowały także ekipy ze szczytu tabeli zarówno Konferencji Wschodniej, jak i Zachodniej. Zawodnicy Tampa Bay Lightning po dogrywce pokonali Floridę Panthers, mimo, że po 30. minutach przegrywali 1:4. Bramkę na wagę zwycięstwa podczas gry na przewagę zdobył Brayden Point. Nashville Predators pokonali u siebie Chicago Blackhawks 5:2. O sukcesie przesądziła głównie pierwsza tercja, którą gospodarze wygrali 4:1.

Udanym powrotem popisali się hokeiści New York Islanders, którzy w pewnym momencie drugiej tercji przegrywali 0:2. Potem istnieli już tylko Wyspiarze. Jeszcze w tej odsłonie zdołali doprowadzić do remisu, a w 48. minucie spotkania wynik ustalił Casey Cizikas.

Kiepski start sezonu Ottawy Senators powoli idzie w niepamięć. Podopieczni Guya Bouchera wygrali 12. mecz i zbliżają się do miejsca dającego grę w play offach. Kanadyjczycy u siebie pokonali San Jose Sharks 6:2

Przekonujące wygrane zanotowały także ekipy Montreal Canadiens (5:2 z New York Rangers) i Arizony Coyotes (6:1 z St. Louis Blues). Po dwie bramki dla kanadyjskiej drużyny zdobyli Shea Weber oraz Artturi Lekhonen.

Ottawa Senators - San Jose Sharks 6:2 (0:0, 3:1, 3:1)

Vancouver Canucks - Dallas Stars 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Boston Bruins - Detroit Red Wings 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)

Florida Panthers - Tampa Bay Lightning 4:5 po dogrywce (2:1, 2:2, 0:1, 0:1)

Minnesota Wild - Toronto Maple Leafs 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)

Montreal Canadiens - New York Rangers 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)

New Jersey Devils - Winnipeg Jets 3:4 po dogrywce (1:0, 0:1, 2:2, 0:1)

New York Islanders - Columbus Blue Jackets 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)

Pittsburgh Penguins - Philadelphia Flyers 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Arizona Coyotes - St. Louis Blues 6:1 (1:0, 4:1, 1:0)