NBA: Pistons lepsi od Warriors, mistrzowie ligi mają kłopoty

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 02.12.2018, 11:24

Golden State Warriors przegrali tej nocy z Detroit Pistons 111:102, notując tym samym dziewiątą porażkę w sezonie. Z bilansem 15-9 zajmują aktualnie czwarte miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej i nic nie zapowiada, aby mieli zbliżać się do czołówki.

Po czwartkowej porażce z Toronto Raptors, Golden State Warriors po raz kolejny musieli uznać wyższość rywali. Tym razem, mimo powrotu do składu Stephena Curry’ego, aktualni mistrzowie najlepszej koszykarskiej ligi świata ulegli Detroit Pistons. Na nic zdały się indywidualne popisy Kevina Duranta, Claya Thompsona czy wyżej wspomnianego Curry’ego. Lepsi zespołowo Pistons zdołali utrzymać do końca przewagę uzyskaną podczas drugiej kwarty i pokonali ostatecznie GSW 111:102. Za słabą postawę Wojowników winę wziął już na siebie szkoleniowiec najlepszej ekipy ostatnich sezonów – Steve Kerr.

Niewystarczająco zregenerowani przystąpili do sobotniej rywalizacji Brooklyn Nets, którzy dzień wcześniej stoczyli wyczerpujący bój z Memphis Grizzlies. W sobotę więc mieli naprzeciw siebie nie tylko przeciwnika – Washington Wizards, ale też fizyczne problemy. Odbiło się to na końcowym rezultacie spotkania, które wygrali ostatecznie gospodarze 102:88. Słabą postawę Nets podkreśla szczególnie fakt, że najlepszy wśród Siatek Allen Crabe zdobył tylko 14 „oczek”.

Dogrywkę tej nocy mieli okazję zobaczyć kibice zgromadzeni w Madison Squere Garden. Miejscowi New York Knicks pokonali tam faworyzowanych Milwaukee Bucks 136:134. Najlepsi w ekipie gospodarzy Mudiay, Dotson oraz Knox poprowadzili ekipę z Nowego Jorku do zwycięstwa z drugą aktualnie drużyną Wschodu.

Po słabszym okresie podnoszą się natomiast powoli Boston Celtics, którzy minionej nocy odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo, pokonując Minnesota Timberwolves 109:118. Do trzynastego triumfu w sezonie Celtów poprowadzili Gordon Hayward i Kyrie Irving, którzy „otarli się” poprzedniego wieczora o double-double.