PGNiG Superliga: Wisła Płock pierwszym finalistą

• Dodał: P K
  • Data publikacji: 19.05.2018, 15:00

Wisła Płock została pierwszym finalistą PGNiG Superligi. Płocczanie w rewanżowym spotkaniu półfinałowym pewnie pokonali Gwardię Opole 33:21 (17:10).

Pomimo porażki w pierwszym meczu, nadal to Wisła Płock była zdecydowanym faworytem do awansu. Strata jednej bramki została przez nich zniwelowana bardzo szybko, a kontakt podopieczni Rafała Kuptela utrzymywali tylko przez niecały pierwszy kwadrans spotkania w Orlen Arenie. W drugiej części pierwszej połowy do głosu w bramce gospodarzy doszedł Marcin Wichary, natomiast prawdziwe bombardowanie bramki opolan przeprowadzili trzej zagraniczni gracze Wisły: Dan Emil Racotea, Gilberto Duarte i Jose de Toledo. Dzięki temu aktualni wicemistrzowie Polski już do przerwy odrobili starty z wielką nawiązką, prowadząc 17:10.

Druga połowa, jak można było się spodziewać, nie przyniosła już wielkich emocji. Gospodarze błyskawicznie pozbawili rywali wszelkich złudzeń, rozpoczynając tę część spotkania od wyniku 6:0, a więc na tablicy wyników widniał rezultat 23:10. Przy takim wyniku Wisła odpuściła już gościom, pozwalając im na zdecydowanie więcej w ataku, ale sama również konsekwentnie dorzucała kolejne bramki, ostatecznie wygrywając 33:21.

W wielkim finale PGNiG Superligi Wisła Płock zmierzy się z kimś z pary Vive Kielce - Azoty Puławy, która rewanżowy mecz półfinałowy rozegra w niedzielę. Jednak śmiało można już dziś powiedzieć, że po raz ósmy z rzędu będziemy świadkami finałowego pojedynku pomiędzy ekipami z Płocka i Kielc.

Wisła Płock - Gwardia Opole 33:21 (17:10)