Premier League: The Reds wygrywają derby Merseyside w ostatniej akcji

• Data publikacji: 02.12.2018, 19:12

Najciekawszym wydarzeniem 14. kolejki Premier League były 199. ligowe Derby Merseyside, które padły łupem Liverpoolu. Podopieczni Jurgena Kloppa wygrali 1:0, a bramkę w ostatnich sekundach zdobył Divock Origi.

Już na początku meczu goście zza miedzy mogli objąć prowadzenie. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Lucas Digne, a Yerry Mina nieznacznie posłał piłkę nad poprzeczką bramki Alissona. W 12. minucie The Reds mogli odpowiedzieć, lecz Sadio Mane w sytuacji sam na sam z Jordanem Pickfordem fatalnie chybił. Niecałe dziesięć minut później kapitalną akcję rozegrali The Toffees. Piłkę z lewego skrzydła dograł Bernard, tę głową przedłużył Theo Walcott, zaś Andre Gomes nie trafił do siatki z najbliższej odległości. Z linii bramkowej wybijał ją jeszcze w ostatnim momencie Joe Gomez. W 34. minucie świetną obroną popisał się Pickford, który zatrzymał Xerdana Shaqiriego. Jak dotąd mecz toczył się w zawrotnym tempie i już 60 sekund potem niebezpiecznie było pod bramką gospodarzy. Niestety dla Evertonu, Walcottowi po minięciu Alissona, piłka zaplątała się pod nogami.

Po zmianie stron, pierwsi przed szansą otwarcia wyniku stanęli gospodarze, ale Mane nie potrafił wykorzystać błędu Michaela Keane'a. W 63. minucie Marco da Silva zmuszony był do zmiany. W miejsce kontuzjowanego Walcotta wprowadził Ademolę Lookmana. Tempo gry mocno siadło w porównaniu do pierwszej połowy, a piłkarze Evertonu nie byli już tak zaangażowani w ofensywie. W samej końcówce goście mieli mnóstwo szczęścia. Rezerwowy Divock Origi, po zagraniu z kornera zamiast trafić do bramki, strzelił w poprzeczkę. Gdy wszyscy czekali już na końcowy gwizdek, to w doliczonym czasie meczu Origi uszczęśliwił całe Anfield, zdobywając gola na wagę trzech punktów. Strzał rozpaczy oddał Virgil Van Dijk, piłka dwukrotnie odbiła się od poprzeczki i spadła belgijskiemu napastnikowi wprost pod nogi. Ten zaś, wepchnął ją do siatki obok zdezorientowanego Pickforda.

Liverpool 1:0 Everton (0:0)

Bramka: Origi (90+6')

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson - Wijnaldum, Fabinho, Shaqiri (71' Keita) - Salah (75' Sturridge), Firmino (84' Origi), Mane

Everton: Pickford - Digne, Mina, Keane, Coleman - Gueye, Gomes, Bernard (89' Calvert-Levin), Sigurdsson (90' Zouma), Walcott (63' Lookman) - Richarlison

Żółte kartki: Shaqiri, Fabinho, Gomez - Gomes, Sigurdsson

Sędzia: Chris Kavanagh

.....

Wyniki pozostałych niedzielnych spotkań:

Chelsea 2:0 Fulham

4' Pedro, 82' Loftus-Cheek

Arsenal 4:2 Tottenham

10', 56' (k.) Aubameyang, 74' Lacazette, 77' Torreira - 30' Dier, 34' (k.) Kane