Lotto Ekstraklasa: fatalna sytuacja Zagłębia Sosnowiec

• Data publikacji: 02.12.2018, 17:25

Zagłębie Lubin przerwało fatalną passę i wygrało pierwsze spotkanie od 14 września. Sosnowiczanie są w bardzo złej sytuacji i dalej okupują ostatnie miejsce w tabeli. Miedziowi wygrali 1:2, po dwóch trafieniach Bartłomieja Pawłowskiego.

Już w 10. minucie spotkania zespół z Lubina przeprowadził bardzo składną akcję i wyszedł na jednobramkowe prowadzenie. Jagiełło dośrodkował piłkę do Tuszyńskiego, ten zgrał ją piętką do Bartłomieja Pawłowskiego, a skrzydłowy lubińskiego zespołu bez żadnych problemów wpakował futbolówkę do bramki. Na kolejne trafienie nie musieliśmy zbyt długo czekać. Dwie minuty później ponownie z bardzo dobrej strony pokazał się Pawłowski, Bohar wyłożył piłkę nadbiegającemu byłemu graczowi gdańskiej Lechii, a ten doskonałym dryblingiem ograł obrońców Zagłębia Sosnowiec i strzelił kolejnego gola. Po bardzo trudnym początku gospodarze obudzili się w 33. minucie, przepiękną bramkę zdobył niezawodny Sanogo. Tuż przed przerwą zawodnicy z Zagłębia Dąbrowskiego mieli bardzo dobrą okazję na wyrównanie, jednak świetnie interweniował Hładun.

Po zmianie stron podopieczni Valdasa Ivanauskasa próbowali zdobyć gola na wagę remisu. Niestety w drugiej części spotkania tempo meczu nieco opadło i byliśmy świadkami dość nudnego widowiska. Dzisiejszy pojedynek obu drużyn był świetnym dowodem na to, że żadna ze stron nie jest obecnie w świetnej dyspozycji i szkoleniowcy obu ekip muszą popracować nad lepszymi rozwiązaniami w grze swoich ekip.

Zagłębie Sosnowiec - Zagłębie Lubin (1:2)

Bramki: Sanogo (33') - Pawłowski (10', 12')

Zagłębie Sosnowiec: Dawid Kudła - Michael  Heinloth (76' Bartłomiej Babiarz), Arkadiusz Jędrych, Mateusz  Cichocki, Patrik Mraz - Adam Banasiak, Dejan Vokić (23' Żarko Udovicić), Konrad Wrzesiński, Szymon Pawłowski, Alexandre Cristovao (90+4' Callum Rzonca) - Vamara Sanogo.

Zagłębie Lubin: Dominik Hładun - Bartosz Kopacz, Maciej Dąbrowski, Lubomir Guldan, Sasa Balić - Bartosz Slisz, Bartłomiej Pawłowski (75' Mateusz Matras), Filip Jagiełło (82' Jakub Mares), Filip Starzyński, Damjan Bohar (90+6' Łukasz Moneta) - Patryk Tuszyński

Żółte kartki: Patrik Mraz, Arkadiusz Jędrych - Sasa Balić, Bartosz Slisz, Maciej Dąbrowski, Filip Starzyński

Sędzia: Wojciech Myć