PGNiG Superliga: Orlen Wisła Płock lepsza w hicie

• Data publikacji: 02.12.2018, 18:52

Orlen Wisła Płock pokonała 28:17 Azoty Puławy w najciekawszym meczu 13. serii PGNiG Superligi mężczyzn. Liderem nadal jest PGE Vive Kielce.

Wisła Płock i Azoty Puławy to od lat czołowe zespoły polskiej ligi. Spotkanie tych drużyn było hitem 13. serii gier. Mecz w Płocku lepiej rozpoczęli gospodarze. Azoty miały duże problemy z pokonaniem bramkarza Nafciarzy, Adama Morawskiego. Po kwadransie Wisła prowadziła 6:2. Puławianie zdołali zmniejszyć stratę nawet do dwóch bramek. Do przerwy było 12:10 dla wicemistrzów Polski. W drugiej połowie goście grali jeszcze słabiej, co wykorzystała Wisła. Szczypiorniści uczestnika Ligi Mistrzów szybko znacznie odskoczyli rywalom. Ostatecznie Orlen Wisła Płock wygrała 28:17. Nafciarze zajmują w tabeli trzecie miejsce. Ich przewaga nad czwartymi Azotami to teraz pięć punktów.

Na prowadzenie bezpiecznie utrzymuje się PGE Vive Kielce. Mistrzowie Polski pokonując 42:28 Wybrzeże Gdańsk, sięgnęli po 13. zwycięstwo w sezonie. W tabeli Vive ma pięć punktów przewagi nad drugim Górnikiem Zabrze. Górnicy wygrali 28:25 z Zagłębiem Lubin. W 13. serii gier zwycięstwa odniosły również: MMTS Kwidzyn, Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, Gwardia Opole i Chrobry Głogów.