KMŚ: Asseco Resovia Rzeszów bez podium

• Data publikacji: 02.12.2018, 19:43

Asseco Resovia Rzeszów przegrała mecz o 3. miejsce Klubowych Mistrzostw Świata z rosyjskim Fakiełem Nowy setach m Urengojem. Rosjanie pokonali rzeszowian w czterech setach.

Pierwszy set był w całości bardzo wyrównany. Obydwa zespoły pilnowały, aby nie dać uciec rywalowi. Sztuka ta udawała się przez praktycznie całego pierwszego seta, ale od stanu 18-17 Resovia odskoczyła rywalom na kolejne dwa punkty (20-17), a następnie dzięki kapitalnym atakom Mateusza Miki wygrała pierwszą partię 25-19.

Drugi set również rozpoczął się wyrównanie (6-6), ale niestety później zespół rosyjski głównie za sprawą Dmitrija Volkova zdobył pięciopunktową przewagę nas rzeszowianami (13-8). Asseco zmniejszyło jeszcze stratę do czterech punktów (16-20), ale ostatecznie Fakieł wygrał drugiego seta 25-20.

Trzecia partia lepiej rozpoczęła się dla Fakiełu, który prowadził (6-3), ale Resovia odrobiła straty i po asie serwisowym Rossarda wyrównała na (6-6). Następnie mieliśmy okres gry "punkt za punkt". Od stanu (15-15) Fakieł dzięki skutecznym atakom wyszedł na prowadzenie (19-15). Rzeszowianie zmniejszyli stratę do dwóch punktów (21-23), ale Rosjanie zdołali utrzymać przewagę i wygrać seta do 23.

Czwarty set rozpoczął się wyrównanie (8-8), a po chwili Resovia dzięki skutecznym akcjom Davida Smitha wyszła na trzy punkty przewagi (11-8). Fakieł odrobił straty i doprowadził do remisu (12-12). Rzeszowianie zdobyli dwa punkty przewagi (16-14), jednak po raz kolejny zespół rosyjski odrobił straty (17-17). Napędzony Fakieł zyskał kolejne dwa punkty (19-17). Asseco ponownie doszło rywala (21-21). W końcówce lepsi byli Rosjanie, którzy wygrali w czwartym secie 25-23.

Asseco Resovia Rzeszów - Fakieł Nowy Urengoj 1-3 (25-19, 19-25, 23-25, 23-25

Asseco Resovia Rzeszów: Mika, Rossard, Schulz, Smith, Możdżonek, Shoji, Perry, Jarosz

Fakieł Nowy Urengoj: Ananev, Udrys, Volkov, Kolodinskii, Kliuka, Iakovlev, Kolienkovski, Getman, Bogdan, Bukavishnikov, Shoji