La Liga: Barcelona lepsza od Villarrealu

• Data publikacji: 02.12.2018, 20:20

W meczu 14. kolejki La Liga, na Camp Nou FC Barcelona podejmowała zespół Villarreal CF. Podopieczni Ernesto Valverde wygrali 2:0 i wskoczyli na pierwsze miejsce w tabeli.

Zdecydowanym faworytem tego starcia byli piłkarze ze stolicy Katalonii. Pierwszą dogodną okazję do objęcia prowadzenia mieli w 9. minucie, ale po strzale Leo Messiego, Sergio Asenjo odbił piłkę na rzut rożny. Sześć minut później odpowiedzieli goście, gdy z krawędzi pola karnego uderzał Samuel Chukwueze. Jednak równie dobrze jak jego vis a vis poradził sobie Marc-Andre ter Stegen. W 18. minucie futbolówka minimalnie minęła bramkę Villarrealu po niezłej próbie Ivana Rakiticia. Barca objęła prowadzenie dopiero w 36. minucie gry. Dośrodkowanie w pole karne wykonał Ousmane Dembele, a będący tam Gerard Pique, głową skierował piłkę do siatki. 180 sekund potem, kolejną okazję miał Messi, ale po raz drugi lepszy okazał się Asenjo.

W drugich 45 minutach nadal częściej atakowała "Blaugrana". Swoje kolejne szanse marnowali jednak Messi oraz Dembele. Villarreal próbował zagrozić głównie po stałych fragmentach gry, ale bez większego powodzenia. Najgroźniejszą akcję gospodarze przeprowadzili w 78. minucie, gdy nieznacznie pomylił sie Philippe Coutinho. Na kilka chwil przed końcem spotkania udało się jednak Barcy zdobyć drugiego gola. Messi podał piłkę do rezerwowego Carlesa Aleny, a ten cudownym lobem przerzucił wychodzącego z bramki Asenjo, ustalając końcowy rezultat meczu.

FC Barcelona 2:0 Villarreal CF (1:0)

Bramki: Pique (36'), Alena (87')

Barcelona: ter Stegen - Semedo, Lenglet, Pique, Alba - Rakitić, Busquets, Vidal (70' Alena) - Dembele, Messi, Coutinho (80' Malcolm)

Villarreal: Asenjo - Alfonso, Ruiz, Alvaro, Mario Gaspar - Cazorla (90' Raba), Caseres, Trigueros (67' Bacca) - Fornals, Moreno (79' Ekambi), Chukwueze

Żółte kartki: Lenglet, Alba - Ruiz, Alvaro, Fornals, Alfonso

Sędzia: Jose Luis Munuera Montero