Parva Liga: drugie trafienie Świerczoka

• Data publikacji: 02.12.2018, 22:00

Jakub Świerczok zdobył swoją drugą bramkę w 17. kolejce bułgarskiej ekstraklasy, a jego Ludogorets Razgrad pokonał 3:0 FK Bistritse.

Reprezentant Polski Jakub Świerczok strzelił swojego drugiego gola w tym sezonie Parva Ligi. Były napastnik KGHM Zagłębia Lubin wpisał się na listę strzelców w 81. minucie, ustalając wynik tego meczu. Na boisku pojawił się raptem pięć minut wcześniej zmieniając innego strzelca bramki - Wandersona. Prawie całe spotkanie rozegrał drugi z biało-czerwonych Jacek Góralski. Byłego pomocnika Jagiellonii Białystok zmienił w 83. minucie Svetoslav Dyakov.

Ludogorets jest z dorobkiem 44 punktów liderem ligowej tabeli. Goniące go zespoły z Sofii - CSKA oraz Levski tracą odpowiednio 6 i 7 punktów.

Ludogorets Razgrad 3:0 FK Bistritsa (2:0)

Bramki: Wanderson (13'), Sasha (15'), Świerczok (81')

Ludogorets: Broun - Cicinho, Forster, Terziev, Nedyalkov (60' Campanharo) - Sasha, Góralski (83' Dyakov), Wanderson (76' Świerczok), Marcelinho, Bakalov - Keseru

Bistritsa: Georgiev - Gochev, Milchev, Kupenov, Gionov - Kotev, Lazarov (86' Uzunov), Hristov (65' Tsankov), Amzin, Sadula - Milev

Żółte kartki: Nedyalkov - Milchev, Tsankov

Sędzia: V. Valkov