Serie A: Roma z Interem na remis

• Data publikacji: 02.12.2018, 22:34

W niedzielnym wieczornym spotkaniu 14. kolejki Serie A AS Roma zremisowała 2:2 z Interem Mediolan. Goście dzięki zdobyciu punktu awansowali na pozycję wicelidera włoskiej ligi, co najmniej do jutrzejszego meczu Napoli.

To spotkanie nie miało zdecydowanego faworyta. Co prawda, to piłkarze Interu znajdowali się wyżej w tabeli, ale forma obu drużyn nie powalała na kolana w ostatnich tygodniach. Jednak to goście lepiej weszli w ten pojedynek. W 11. minucie Keita Balde uderzył na bramkę ze skraju pola karnego, jednak dobrze w tej sytuacji zachował się Robin Olsen. Kilka minut później przed szansą stanął Ivan Perisić, ale jego strzał powędrował nad poprzeczką. W odpowiedzi zaatakowali gospodarze. Najpierw Nicolo Zaniolo strzelił głową nad przysłowiową "sztangą", a chwilę potem uderzenie bardzo aktywnego Alessandro Florenziego trafiło w prawy słupek bramki.

Inter nie pozostawał jednak dłużny i niemal natychmiast zareagował na groźniejsze ataki ze strony Romy. W 35. minucie strzał głową Keity Balde wybronił jeszcze Olsen, ale 120 sekund bramkarz klubu ze stolicy Włoch nie miał już tyle szczęścia. Danilo D'Ambrosio podał właśnie do napastnika z Senegalu, a ten z pierwszej piłki trafił do siatki. Gospodarze chcieli wyrównać jeszcze przed przerwą. W 40. minucie z rzutu wolnego mocno futbolówkę bił Aleksandar Kolarov, ale Handanović był na posterunku i sparował uderzenie na rzut rożny. Jednak więcej bramek w pierwszej połowie już nie padło i piłkarze schodzili przy jednobramkowym prowadzeniu Interu.

Kibice zgromadzeni na Stadio Olimpico długo nie musieli czekać na gole w drugiej części spotkania. Ku uciesze miejscowych w 51. minucie do wyrównania doprowadził Cengiz Under. Turecki napastnik popisał się fenomenalnym strzałem z dystansu i pokonał bezradnego Handanovicia. Roma stała się po bramce bardziej aktywna, ale to goście ponownie wyszli na prowadzenie. W 66. minucie niezawodny Mauro Icardi idealnie wykończył głową dośrodkowanie Marcelo Brozovicia. Piłkarze Interu długo nie cieszyli się z wyniku. Asystent przy trafieniu Icardiego zagrał ręką we własnym polu karnym, a Gianluca Rocchi przyznał rzymianom rzut karny, którego na gola w 74. minucie wykorzystał Kolarov.

Obie drużyny w ostatnim kwadransie gry próbowały zadać decydujący cios, ale żadnej ze stron to się nie udało i spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

AS Roma - Inter Mediolan 2:2 (0:1)

Bramki: 51' Under, 74' Kolarov - 37' Keita Balde, 66' Icardi

AS Roma: Olsen - Kolarov, Jesus, Manolas, Santon (69' Kluivert) - N'Zonzi, Cristante, Florenzi, Zaniolo (77' Perotti), Under (83' Pastore) - Schick

Inter: Handanović - Asamoah, Skriniar, de Vrij, D'Ambrosio - Brozović, Borja Valero (80' Vecino), Perisić (81' Martinez), Joao Mario, Keita Balde (62' Politano) - Icardi

Żółte kartki: Kolarov - Asamoah

Sędzia: Gianluca Rocchi