Koszykówka - EBLK: podsumowanie 9. kolejki

• Data publikacji: 03.12.2018, 06:29

Zbyt wielu emocji w tej kolejce spotkań nie było. Wygrywali faworyci, w większości przypadków sporą przewagą. Jednak w jednym meczu było sporo dramaturgii. Ponownie gorąco było w Gorzowie!

W czwartek koszykarki InvestInTheWest Enei Gorzów pokonały Artego Bydgoszcz po dogrywce w spotkaniu EuroCup Women. W niedzielę natomiast lepsze okazały się bydgoszczanki i ponownie było blisko dogrywki. Tym razem jednak obeszło się bez dodatkowych pięciu minut gry. W ostatniej sekundzie do kosza trafiła Agnieszka Szott-Hejmej i to wychowanka gorzowskiego klubu okazała się katem w swoim rodzinnym mieście. Kontrowersji i dramaturgii w tym spotkaniu jednak nie brakowało. Co by było, gdyby to był mecz o medale, to aż ciężko pomyśleć. Decyzje sędziowskie wzbudzały sporo emocji na obu ławkach, rzucona butelka z wodą i sprzątanie przez kilka minut na niespełna 9 sekund przed końcem meczu... Czy to było specjalnie, czy przypadkowo tego się nie dowiemy, ale na pewno ta sytuacja mogła kogoś wyprowadzić z równowagi.

W hicie kolejki Ślęza Wrocław pokonała Wisłę CanPack Kraków 80:69, choć to krakowianki jeszcze na początku ostatniej kwarty były na prowadzeniu. Bez porażki nadal są koszykarki CCC Polkowice, a bez zwycięstwa pozostaje Ostrovia. Kolejne zwycięstwa zapisały także zawodniczki Arki Gdynia, Pszczółki Lublin i Energi Toruń.

Wyniki 9. kolejki EBLK:
Arka Gdynia - Enea AZS Poznań 91:69
TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski - CCC Polkowice 43:81
Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - Sunreef Yachts Politechnika Gdańska 74:54
1KS Ślęza Wrocław - Wisła CanPack Kraków 80:69
InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski - Artego Bydgoszcz 73:74
PGE MKK Siedlce - Energa Toruń 69:77