NBA: porażka Los Angeles Clippers

• Data publikacji: 03.12.2018, 08:25

Los Angeles Clippers przegrali z Dallas Maviericks 110:114 i stracili fotel lidera na rzecz Denver Nuggets. Marcin Gortat zagrał niecałe 20 minut. Swój mecz wygrała drużyna LeBrona Jamesa. W spotkaniu Miami Heat - Utah Jazz, zwycięstwo gospodarzom zapewnił Dwyane Wade.

Los Angeles Clippers zakończyli serię czterech zwycięstw i po raz siódmy w tym sezonie zaznali smaku porażki. Tym razem lepsi okazali się koszykarze z Dallas Mavericks, którzy poradzili sobie z LAC nawet bez swojej nowej gwiazdy - Luki Doncicia. Lukę po Słoweńcu świetnie załatał Harrison Barnes, który zdobył 30 punktów. Oddał dzisiejszej nocy aż 28 rzutów, jednak patrząc na wynik - opłacało się. Imponujące double-double osiągnął DeAndre Jordan, który przeciw swojemu byłemu zespołowi zdobył 16 punktów i zebrał aż 23 piłki. Marcin Gortat zagrał 19 minut i 40 sekund. Trafił w tym czasie 2/4 rzuty za dwa, oraz zaliczył 5 zbiórek.

Swoje spotkanie wygrali koszykarze Los Angeles Lakers, którym przyszło się mierzyć z Phoenix Suns. Lakers wygrali bez problemów 120:96, a w trakcie meczu dobrze funkcjonował duet Kuzma-James, który zdobył kolejno 23 i 22 punkty. Wynik nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę to, jak słabym zespołem w obecnym sezonie są Suns. W trakcie meczu przepadł nam Devin Booker, który zagrał 17 minut, ale zdobył tylko 6 punktów w trakcie swojego pobytu na parkiecie.

W meczu Miami Heat - Utah Jazz doszło do emocjonującej końcówki, w czasie której zwycięstwo swojemu zespołowi zapewniła legenda Miami - Dwyane Wade. Amerykanin zachował zimną krew i wykorzystał dwa rzuty osobiste na trzy sekundy przed końcem meczu. Bardzo dobry mecz jak to ma w zwyczaju zagrał Hassan Whiteside, który zdobył 23 punkty i zaliczył 20 zbiórek.