NHL: comeback Anaheim Ducks i Winnipeg Jets!

• Data publikacji: 03.12.2018, 09:00

Niesamowity comeback zaliczyli hokeiści Anaheim Ducks w starciu z Washington Capitals. Ostatecznie przyjezdni wygrali 6:5. W sumie cała czołówka Konferencji Zachodniej, nie licząc Nashville, wygrała swoje spotkania.

Najciekawszy mecz miał miejsce w Waszyngtonie w niedzielny wieczór. Anaheim Ducks zapewnili swoim fanom rollercoaster wrażeń. Wystarczy powiedzieć, że już po 24. minucie gry goście przegrali 1:5! W minutę zdołali jednak zdobyć dwie bramki i złapać kontakt z rywalem. Trzecia tercja to już pokaz skutecznej gry Ducks. Dwie bramki zdobył Pontus Aberg, jeszcze jedną dołożył od siebie Hampus Lindholm i tak o to piąta drużyna Zachodu odrobiła cztery gole straty i zdołała ostatecznie wygrać. To była właściwie esencja hokeja, sportu w którym wszystko jest możliwe, a nic nie jest pewne do ostatniej sekundy gry.

Imponujący powrót zaliczyli także hokeiści z Winnipeg Jets. Odrzutowce początkowo w starciu z niżej notowanymi rywalami z New York Rangers byli bezradni i po dwóch tercjach przegrywali 0:3. Na dodatek grali na wyjeździe. Nie mniej jednak Jets potrafili w trzeciej tercji odlecieć rywalom i strzelić trzy bramki, które dały wyrównanie. Dogrywka nie wyłoniła zwycięzcy, został więc rozegrany konkurs rzutów karnych. Decydującym trafieniem popisał się Mark Scheifele i tak oto goście odwrócili losy meczu i zaliczyli bardzo ważne zwycięstwo. Wygrana nabiera jeszcze ważniejszego znaczenia, gdy weźmiemy pod uwagę, że swój ostatni mecz wygrało siedem czołowych drużyn Konferencji Zachodniej. Walka o play-off jest więc bardzo wyrównana.