LSK: Piła z kompletem punktów

• Data publikacji: 03.12.2018, 19:25

Siatkarki z Piły i Radomia zmierzyły się w 7. Kolejce Ligi Siatkówki Kobiet. Trudno było tu wskazać faworyta pojedynku, bo obie drużyny zajmują ostatnie miejsca w tabeli. W tym meczu jednak zdecydowanie górą były zawodniczki PTPS-u, pokonując radomianki 3:1.

Zdecydowanie lepiej w mecz weszły zawodniczki z Piły. Od początku wypracowały sobie kilka punktów prowadzania (8:4), stopniowo powiększając przewagę na rywalkami (18:10). Radomiankom  na tym etapie spotkanie źle wychodziły podstawowe  elementy gry, podobnie jak w poprzednich kolejkach Ligi. Beniaminek nie najlepiej radzi sobie w swoim pierwszym sezonie w ekstraklasie kobiet, choć w tabeli zajmowały przedostatnie miejsce – na ostatnim plasowały się bowiem pilanki. Pierwszy set poszedł bardzo gładko siatkarkom z Piły – wygrały go do 15.

Początek drugiej odsłony meczu nieco inaczej ułożył się dla zawodniczek z Piły. To radomianki przez chwilę były na prowadzeniu (9:7), co rozzłościło rywalki, ale nadal to nie beniaminek miał przewagę w secie. Choć od stanu 13:13 to siatkarki z Piły odskoczyły na kilka punktów (17:14), Radomka dogoniła przeciwniczki, po czym znów zyskał kilka oczek więcej. Pierwszą piłkę setową miały przy stanie 24:19, wykorzystując tę drugą.

Enea PTPS zrewanżowała się chwilę później. Choć przewaga nie była już tak deklasująca jak w pierwszym secie, to pilanki prowadziły kilkoma punktami do końca trzeciej odsłony, wygrywając ją 25:19.
Ostatniego partię rozpoczęły równo, grając punkt za punkt. Od 9:9 prowadzące w spotkaniu znów robiły znów swoje. Powiększały przewagę, która w końcowej fazie wynosiła już dziewięć oczek (24:15).

Enea PTPS Piła - E.Leclerc Radomka Radom 3:1 (25:15 20:25 25:19 25:15)