Złota Piłka: Luka Modrić zwycięzcą plebiscytu!

• Data publikacji: 03.12.2018, 22:30

Stało się to, czego praktycznie wszyscy się spodziewali. Pomocnik Realu Madryt, Luka Modrić, zwyciężył w plebiscycie na najlepszego piłkarza tego roku według magazynu "France Football" . Chorwat wyprzedził Portugalczyka Ronaldo i Francuza Griezmanna.

Nie było zaskoczenia. Modrić, który w tym roku był w znakomitej formie, zwyciężył wraz z Realem Madryt w Lidze Mistrzów, a także wraz ze swoją reprezentacją zdobył srebrne medale mistrzostw świata. Drugi był Cristiano Ronaldo (triumf z Realem w LM, porażka z Portugalią w 1/8 finału MŚ), a trzeci Antoine Griezmann (triumf w LE z Atletico oraz mistrzostwo świata z Francją).

Po raz pierwszy od 2008 roku Złotej Piłki nie wygrał żaden z dwójki Ronaldo - Lionel Messi. Tego drugiego zabrakło nawet w czołowej trójce. Taka sytuacja ma miejsce po raz pierwszy od 2007 roku.

10. Harry Kane (Anglia)

Przyznano także nagrody w innych kategoriach plebiscytu. Najlepszą piłkarką została Ada Hegerberg a najlepszym młodzieżowym piłkarzem został Kyliane Mbappe z PSG. Poniżej pełna lista triumfatorów:

Złota Piłka - Luka Modrić (Real Madryt i Chorwacja)

Kobieca Złota Piłka - Ada Hegerberg (Olympique Lyon i Norwegia)