NHL: Tampa Bay Lightning pokonuje "czerwoną latarnię"

• Data publikacji: 04.12.2018, 08:36

Tampa Bay Lightning w Prudential Center pokonali „czerwoną latarnię” rozgrywek – New Jersey Devils aż 5 do 1. Dzisiaj w nocy odbyły się jeszcze dwa spotkania: Nashville Predators po zaciętym meczu pokonali Buffalo Sabres, a Dallas Stars uporali się z Edmonton Oilers.

O godzinie 1:00 w nocy czasu polskiego w Konferencji Wschodniej byliśmy świadkami pojedynku najlepszej ekipy wschodu z najsłabszą na ten moment drużyną Devils. Z góry można było wskazywać faworyta tego spotkania, ponieważ „Błyskawice” w ostatnich 9 spotkaniach wygrały aż 7 z nich, natomiast New Jersey Devils miało serię 5 porażek z rzędu.

Pierwsza tercja od samego początku przebiegała pod dyktando gości, którzy w 14 minucie otworzyli wynik za sprawą Nikity Kucherova (1G + 3A), który zapunktował dzisiaj w 10 spotkaniu z rzędu. Na 26 sekund przed końcem pierwszej tercji hokeistom Tampy udało się podwyższyć prowadzenie na 2:0. Liczebną przewagę wykorzystał Brayden Point (1G + 2A).

Początek drugiej tercji mógł się ułożyć wyśmienicie dla „Błyskawic” za sprawą Tylera Johnsona, który w 22 minucie przegrał pojedynek sam na sam z Keithem Kinkaidem. Co się odwlecze to nie uciecze. W 29 minucie Jonhson zdobył bramkę na 3 do 0  zmieniając tor lotu krążka po strzale Ryana McDonagh. W 32 minucie nadzieję na lepszy wynik dla gospodarzy dał Yegor Yakovlev dla, którego jest to pierwsza bramka w NHL. Niestety dla kibiców zgromadzonych w Prudential Center radość z połowicznego odrobienia strat nie trwała zbyt długo. 73 sekundy później czwartą bramkę dla „Błyskawic” zdobył Yanni Gourde.

Na początku ostatniej tercji w bramce gospodarzy nastąpiła zmiana bramkarza. Na taflę wjechał Cory Schneider. Kanadyjczyk już po 20 sekundach musiał wyjmować krążek z bramki za sprawą kapitana Tampy Stevena Stamkosa (1G +1A). Ostatecznie Tampa Bay Lightning pokonała New Jersey Devils 5:1 notując tym samym  8 zwycięstwo w 10 ostatnich spotkaniach.

New Jersey Devils – Tampa Bay Lightning 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)

0:1 N. Kucherov - B. Point, R. McDonagh (13:31)

0:2 B. Point - N.Kucherov, Hedman (19:34)

0:3 T. Johnson - R. McDonagh, N. Kucherov (28:20)

1:3 Y. Yakovlev - S. Vatanen, S. Noesen (31:26)

1:4 Y. Gourde - S. Stamkos, O. Palat (32:39)

1:5 S. Stamkos - B. Point, N. Kucherov (40:20, 5/4).

Pozostałe spotkania dzisiejszej nocy:

Nashville Predators - Bufallo Sabres 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Dzięki tej wygranej ekipa z Nashville awansowała na pierwsze miejsce w Konferencji Zachodniej.

1:0 R. Ellis - R. Josi, R. Johansen (16:25, 5/4)

1:1 S. Reinhart (25:20)

2:1 K. Fiala - C. Smith, M. Ekholm (36:34)

Dallas Stars - Edmonton Oilers 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)

1:0 J. Dickinson - M. Jankmark, B. Ritchie (10:59)

2:0 B. Ritchie - M. Janmark (41:51)

3:0 Ja. Benn - G. Bayreuther, A. Radulov (47:24, 5/4)

3:1 J.Khaira - L. Draisaitl, C. Wideman (54:36)