Puchar Polski: Miedź wygrywa we Wrocławiu i gra dalej

• Data publikacji: 04.12.2018, 18:55

Piłkarski Puchar Polski wkracza w fazę 1/8 finału. W jednym z dzisiejszych spotkań, w derbach Dolnego Śląska, Śląsk Wrocław mierzył się z Miedzią Legnica. Po słabym widowisku zwyciężyli goście 0:1. Czy dni Tadeusza Pawłowskiego są już policzone?

Pierwsze kilkanaście minut w wykonaniu obu zespołów było dość spokojne. Gra toczyła się głównie w środku pola, a goście nastawieni byli raczej na kontrataki. W 20. minucie Śląsk powinien był objąć prowadzenie, ale po dobrym dośrodkowaniu Łukasza Brozia i fatalnym błędzie Łukasza Sapeli, Mateusz Cholewiak nie trafił do pustej bramki. W kolejnych minutach na stadionie we Wrocławiu wiało nudą. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, to w 43. minucie niespodziewanie gola zdobyli goście. Niepilnowany Borja Fernandez wpadł w pole karne, minął obrońców i mocnym strzałem nie dał żadnych szans Jakubowi Wrąblowi.

Po zmianie stron, pierwsi zaatakowali legniczanie. Mateusz Szczepaniak zgrał piłkę głową do Petteri Forsella, ale Fin uderzając z linii pola karnego mocno przestrzelił. 120 sekund potem odpowiedzieli gospodarze. Augusto fantastycznie dograł na głowę Roberta Picha, ale jego strzał instynktownie wybronił Sapela. Na kilka chwil przed końcem regulaminowego czasu gry, Miedź miała okazję na rozstrzygnięcie losów tego spotkania. Jednak Fernandez wychodząc sam na sam z Wrąblem był już za wrocławską linią obrony, a sędzia musiał odgwizdać spalonego. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie, a to oznacza, że w ćwierćfinale PP zagra beniaminek z Legnicy.

Śląsk Wrocław 0:1 Miedź Legnica (0:1)

Bramka: Fernandez (43')

Śląsk: Wrąbel - Broź, Pawelec, Golla, Cotra - Gąska (46' Piech), Augusto, Cholewiak, Pałaszewski (82' Samiec-Talar), Pich (74' Szczepan) - Robak

Miedź: Sapela - Pikk, Osyra, Żyro - Miljković, Fernandez (90+1' Bartczak), Purzycki, Zieliński - Szczepaniak (78' Piasecki), Ojamaa, Forsell (90+3' Garguła)