Sabrina Stultiens najlepsza na pierwszym etapie Emakumeen Bira

• Data publikacji: 19.05.2018, 19:05

W Hiszpanii rozpoczął się wyścig Emakueen Bira, który w 2015 roku wygrała Katarzyna Niewiadoma. Na pierwszym etapie dobrze spisały się Małgorzata Jasińska i Katarzyna Pawłowska.

Katarzyna Niewiadoma w tym samym czasie startuje w Kalifornii, ale na starcie wyścigu w Hiszpanii stanęły trzy Polki. Na pagórkowatym etapie dookoła Legazpi aktywne były Małgorzata Jasińska (Movistar) i Katarzyna Pawłowska (Team Virtu). W Emakumeen Bira jedzie również Anna Plichta (Boels Dolmans Team). Jasińska finiszowała na 15. miejscu, ale w klasyfikacji generalnej dzięki bonifikatom jest siódma. Pawłowska zajęła 26. miejsce, ale straciła ponad minutę. Plichta zajęła 72. pozycję ze stratą 2:50.

Najlepsza na inaugurację wyścigu była Sabrina Stultiens. Holenderka z ekipy WaowDeals sięgnęła po swoje pierwsze profesjonalne zwycięstwo. Stultiens zaatakowała z bardzo mocnej czteroosobowej grupy. Siedemnaście sekund po zwyciężczyni na mecie pojawiła się grupa zawodniczek z Małgorzatą Jasińską. Grupę przyprowadziła Niemka Lisa Brennauer.